10 niesamowitych ciekawostek na temat kotów, o których dotąd nie słyszałeś.

Słyszałeś kiedyś o kocie, który przypadkiem został współautorem publikacji naukowej z dziedziny fizyki? A może zdajesz sobie z tego, że pozornie zwykły zwierzak domowy potrafi uratować człowiekowi życie? Koty mają przed nami wiele tajemnic i z pewnością nigdy w pełni nie przekonamy się o ich zasługach dla świata – mimo to znaczna część kocich sekretów ujrzała już światło dzienne. Jesteś przekonany, że dobrze znasz swojego zwierzaka? Przekonaj się, ile faktów na jego temat może Cię jeszcze zaskoczyć!

1.

Kocica o imieniu Masha uratowała życie niemowlęciu. Zwierzak odnalazł porzucone dziecko w pudełku zasypanym śniegiem i dostał się do niego, aby je ogrzać, miaucząc, by zwrócić na siebie uwagę przechodniów.

2.

W 1985 roku Freddie Mercury wydał solowy album dedykowany swojemu „(…) kotu Jerry’emu. A także Tomowi, Oscarowi i Tiffany’emu, oraz wszystkim miłośnikom kotów na świecie – chrzanić resztę ludzi.”.

Reklama

3.

Biuro Rekordów Guinnessa zaprzestało nagradzania najgrubszych kotów i innych zwierząt, by zapobiec ich rozmyślnemu przekarmianiu.

4.

Każdej nocy Disneyland zapełnia się mnóstwem bezdomnych kotów. Pracownicy otaczają je opieką, ponieważ regulują lokalną populację myszy. Traktują je jak własne zwierzęta, a nawet zapewniają im profesjonalną opiekę medyczną.

5.

Koty przynoszą ci martwe zwierzęta, ponieważ myślą, że jesteś nieudolnym przedstawicielem ich gatunku, który nie potrafi sam o siebie zadbać. Po prostu przynoszą Ci prezenty!

6.

Za każdym razem, kiedy kot powoli zamyka i otwiera oczy oraz na Ciebie mruga, daje Ci do zrozumienia, że pokłada w Tobie zaufanie i uważa Cię za przyjaciela.

Reklama

7.

Pewien fizyk uczynił swojego kota współautorem publikacji, ponieważ przypadkowo napisał „my” zamiast „ja” i nie zadał sobie trudu, by to zmienić.

8.

Wiele schronisk nie zezwala na adopcję czarnych kotów w okolicach Halloween z powodu obawy przed ich torturowaniem i składaniem z nich ofiar.

9.

W 1879 koty były używane przez Belgów do dostarczania przesyłek. Okazało się to nieskuteczne.

10.

Pierwsza w historii transmisja radiowa niosła następujący komunikat: „Roy, chodź tu i zabierz tego przeklętego kota.”.

Reklama
Chcesz więcej?