10 produktów żywnościowych, które skutecznie powodują, że przybierasz na wadze.

Wiele osób usiłujących pozbyć się zbędnych kilogramów nie zdaje sobie sprawy z tego, że pozornie nieszkodliwe przekąski czynią w ich planach wiele szkody. Produkty żywnościowe nie zawsze dają podzielić się na zdrowe i tuczące – niektóre z nich kryją w sobie niewyobrażalną ilość cukru, o którą wcale ich nie podejrzewamy.

1. Płatki kukurydziane – 7 łyżeczek cukru

Jeżeli zaczynasz swój dzień od porcji mleka z płatkami, powinieneś wiedzieć, że nie jest to najkorzystniejszy sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Średnia porcja płatków zawiera aż 37 g cukru, co stanowi sugerowaną dzienną porcję jego spożycia.

2. Jogurt – 5-6 łyżeczek cukru

Brzmi jak dietetyczna przekąska? Tak, pod warunkiem, że sięgasz po niesłodzony jogurt naturalny – jogurty owocowe zawierają niezliczoną ilość słodzików i konserwantów.

3. Batoniki czekoladowe – 6 łyżeczek cukru

Najszybszy sposób na dostarczenie sobie energii w ciągu dnia jest także jednym z najbardziej niebezpiecznych dla szczupłej sylwetki. Standardowej wielkości batonik to prawdziwa bomba kaloryczna w postaci 28 gramów cukru.

4. Coca-Cola – 7 łyżeczek cukru

Każdy z nas lubi od czasu do czasu pozwolić sobie na puszkę Coli. Niestety często natychmiast nabieramy ochoty na kolejną, nie zdając sobie sprawy, że w tak niewielkiej ilości napoju rozpuszczono aż 7 kostek cukru!

5. Cukierki w słodkiej otoczce (45 g) – 6 łyżeczek cukru

Czy paczka M&M’s może komukolwiek zaszkodzić? Tak, jeżeli uświadomisz sobie fakt, że 100 g cukierków to aż 472 kalorie.

6. Porcja Nutelli – 4 łyżeczki cukru

Aż 70% zawartości uwielbianej przez nas Nutelli to tłuszcze i cukry. Zaledwie 2 łyżki stołowe kremu zawierają 200 kcal i 21 g cukru.

Reklama

7. Kawa 3 w 1 – 2 łyżeczki cukru

Jeżeli starasz się zaoszczędzić czas, używając gotowych mieszanek kawy, regularnie dostarczasz swojemu organizmowi 70 kcal oraz 10 g cukru.

8. Napoje energetyczne – 5 łyżeczek cukru

Energetyki do doskonałe rozwiązanie w momencie kryzysu, ale nie należy posiłkować się nimi zbyt często. Spożywane w nadmiernych ilościach podwyższają ciśnienie krwi i poziom cukru – to aż 27 g w jednej puszce!

9. Keczup (100 g) – 4-6 łyżeczek cukru

Nie spodziewałeś się, że ujrzysz go w tym zestawieniu, prawda? Co ciekawe, 100 g sosu pomidorowego może zawierać nawet do 30 g cukru. Keczup to jedynie dodatek, ale w rzeczywistości trudno jest skontrolować jego faktyczne spożycie.

10. Sok owocowy (szklanka) – 7-11 łyżeczek cukru

Nie tylko doskonale smakuje, ale także stanowi jeden z najzdrowszych napojów, jakie możemy sobie zaserwować. Niestety, nie dotyczy to napojów sprzedawanych w supermarketach – standardowa szklanka soku winogronowego to aż 58 g cukru, jabłkowego – 39 g, a gruszkowego – 37 g.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu