12 błędów na planie filmowym, które poprawiły scenariusz

Czasami spontaniczne chwile są tak dobre, że zastępują planowane rzeczy. To często się zdarza podczas kręcenia filmów.

Oto 12 scen, które nie były zaplanowane, ale sprawiły, że filmy stały się bardziej interesujące.

12. Strażnicy Galaktyki

Według reżysera, Chris Pratt upuścił kamień nieskończoności dlatego, że jest niezdarny, bo nie było tego w scenariuszu. Pomimo, że upuścił kulę, aktor pozostał w swojej roli, dlatego ten błąd wygląda tak, jakby był planowany.

11. Avengers

Robert Downey Jr. wprowadził wiele nawyków dla swojego charakteru Iron Mana, m.in. ciągle podjadanie przekąsek. Scena, w której częstuje Hulka i Kapitana Amerykę jagodami była improwizacją.

10. Pamiętniki Księżniczki

W scenie oryginalnie nie planowanej, Anne Hathaway upada, co idealnie pasuje do roli niezdarnej księżniczki Mii, dlatego postanowiono umieścić tę scenę w filmie.

Reklama

9. Władca Pierścieni

Ta scena mogła mieć tragiczne zakończenie, jednak szybka reakcja Viggo Mortensena temu zapobiegła. Nóż został agresywnie rzucony przez aktora, który odgrywał rolę Lurtza, wycelowany prosto w głowę Viggo. Jednak aktor szybko się zorientował i obronił się mieczem. Wygląda na to, że treningi do roli okazały się być przydatne i niezbędne w tak dramatycznym momencie.

8. Nocny kowboj

Dustin Hoffman niezwykle wczuł się w rolę łotra Ratso. Gdy niespodziewanie prawie został potrącony przez taksówkę, podczas kręcenia sceny, zaczął krzyczeć na kierowcę: „Idę tutaj! Spadaj stąd!”

7. Casino Royale

Ten pamiętliwy moment znalazł się w filmie przypadkowo. Daniel Craig wszedł do wody, jednak zdjęcia nie zostały przerwane. Niezwykła sytuacja okazał się bardzo pasująca do całego filmu i niezwykłego powodzenia agenta 007. Przy okazji, jego kąpielówki zostały sprzedane na aukcji za 72 tysiące dolarów.

6. Mroczny Rycerz

Podczas kręcenia sceny przy szpitalu, pojawił się błysk techniczny, po którym nastąpiła nieoczekiwana seria wybuchów. Reakcja Heatha Ledger’a jest niezwykłą improwizacją, która uratowała scenę, ponieważ miała być nakręcona bez dubli, ze względu na wysokie koszty efektów pirotechnicznych.

Reklama

5. Snajper

Dziecko, które miało zagrać na tej scenie nagle dostało gorączki, dlatego Bradley Cooper musiał sobie poradzić z plastikową lalką. Aktor starał się grać prawidłowo, ale jeśli spojrzysz uważniej, możesz zobaczyć go dotykając ręki dziecka, aby ją poruszyć.

4. Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki

Początkowo planowano kręcić długą scenę walki ze złym facetem w czerni, jednak w dniu kręcenia tej sceny Harrison Ford nie czuł się dobrze. Steven Spielberg nie chciał przerywać planowanych zdjęć i poprosił Forda żeby pokonał wroga, co aktor zrobił po swojemu.

3. Django

Leonardo DiCaprio był tak bardzo zaangażowany w rolę, że nie zauważył, że rozciął sobie dłoń. Quentin Tarantino zdecydował się nie przerywać kręcenia, dlatego scena wydawała się tak fascynująca. Cóż, to tylko dowód, że Leo zasługiwał na Oscara, nawet jeśli dostał go za inny film.

2. Podejrzani

Początkowo nie planowano zbiorowego śmiechu w tej scenie. Powodem tej reakcji było to, że Benicio Del Toro wielokrotnie puszczał bąki podczas kręcenia. To wyjaśnia, dlaczego Gabriel Byrne zakrył nos ręką.

1. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Hayley Atwell przyznała, że moment, kiedy dotknęła klatki piersiowej Kapitana Ameryki, nie był pierwotnie planowany. W rzeczywistości była tak zafascynowana doskonałym ciałem Chrisa Evansa, że po prostu nie mogła oprzeć się pokusie. To nie było bardzo uprzejme z jej strony, ale reżyserowi spodobał się ten gest i zdecydował się umieścić go w filmie.

Reklama
Chcesz więcej?