15 malowniczych miejsc, dla których powinieneś odwiedzić Japonię.

1. Las bambusowy Sagano w regionie Arashiyama, Kioto

Spacer bambusową aleją przeniesie Cię do innego świata, gwarantując przeżycia, jakich nie doświadczysz w żadnym europejskim lesie. Arashiyama to drugi najpopularniejszy wśród turystów region na obrzeżach Kioto, więc w sezonie na miejscu należy spodziewać się tłoku.

2. Nadmorski park Hitachi

Park usytuowany we wschodnim Tokio to słynny cel podróży wszystkich estetów i miłośników kwiatów. Tym, co do parku przyciąga ich szczególnie w kwietniu i w maju, jest kwitnąca Nemophila menziesii. Powierzchnia parku przemienia się wówczas w dywan błękitnych kwiatów, od którego trudno oderwać wzrok!

3. Tunel kwiatowy w ogrodzie Kawachi Fuji-en

Glicynia, zwana także wisterią, to uwielbiana przez Japończyków roślina, tworząca słynny wśród podróżników z całego świata tunel w ogrodzie Kawachi Fuji-en na wyspie Kiusiu. Najlepszym momentem na odwiedzenie parku jest koniec kwietnia – kwiaty prezentują się wówczas najbardziej efektownie.

4. Jesień w Nadmorskim parku Hitachi

Położony na Honsiu park Hitachi zachwyca swoją jesienną kolorystyką. Dogodne położenie – zaledwie 2 godziny drogi od Tokio – czyni go popularnym celem weekendowych wyjazdów.

5. Pole kwiatowe Shibazakura

Coroczny festiwal Shibazakura wieńczy rozkwit ponad 800 tysięcy różowych kwiatów, pokrywających pole z widokiem na górę Fudżi. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się między kwietniem a czerwcem.

6. Miasteczko Kawagoe

Przejazd pociągiem z Tokio do Kawagoe zajmuje zaledwie pół godziny, dlatego warto zarezerwować czas, by odwiedzić to słynące z pięknych rzek miasto. Coroczny festiwal Kawagoe, podczas którego szczególnie rozkwita życiem, odbywa się w trzeci weekend października.

Reklama

7. Świątynia Fushimi Inari-taisha

Najsłynniejsza świątynia w południowym Kioto to miejsce kultu Inari, japońskiego boga ryżu. Budynek jest szczególnie popularny wśród entuzjastów fotografii.

8. Nakasendō

Nazwa tej wyjątkowej ulicy znaczy dosłownie „droga przez góry”. Stanowi istotny szlak już od XVII wieku, a dziś jest chętnie przemierzana przez zafascynowanych historią Japonii turystów.

9. Świątynia Natadera

Starożytna świątynia, wybudowana przez buddyjskich mnichów w 717 roku u podnóża góry Hakusan, zachwyca turystów swoją urodą. Szczególnie warto odwiedzić ją zimą – śnieg doskonale podkreśla jej walory estetyczne.

10. Taketa – festiwal świetlny

Taketa oznacza „bambus” i „pole ryżowe”. Zapoczątkowana w 2000 roku tradycja festiwalu świateł skutecznie przyciąga turystów z całego świata, którzy pragną na własne oczy doświadczyć widoku 20 tysięcy lampionów. Festiwal rozpoczyna się w trzeci piątek listopada każdego roku.

11. Świątynia Seiganto-ji

Wakayama może pochwalić się imponującą pagodą wybudowaną w sąsiedztwie spektakularnego wodospadu Nachi. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze położenie dla tej imponującej świątyni.

12. Deszczowe dni w Osace

Niezależnie od pogody, Osaka oferuje odwiedzającym mnogość atrakcji: imponującą architekturę miasta, nocne życie, pełne smakołyków stragany uliczne, a nawet otwarty dla turystów zamek. Podczas deszczu szczególnie poleca się odwiedzenie Shinsaibashi-suji – chronionej przed niesprzyjającą pogodą ulicy handlowej.

13. Błękitny staw w Hokkaido

Druga największa wyspa Japonii pełna jest nieokiełznanej natury, rozciągającej się na terenie ponad 40 razy przewyższającym swoją powierzchnią rozmiar Tokio. Czarujący region może pochwalić się bajkowym, błękitnym stawem, chętnie odwiedzanym przez spragnionych malowniczych widoków turystów.

14. Tokio – sezon kwitnącej wiśni

Sezon kwitnącej wiśni to bez wątpienia najlepszy moment na odwiedzenie Japonii. Każdej wiosny cały kraj przemienia się w magiczną krainę, pokrytą różowymi płatkami kwiatów.

15. Świątynia Chureito

Wybudowana w 1963 roku pagoda oferuje bez wątpienia najlepszy widok na górę Fudżi. Pokonanie 400 schodków w drodze na jej szczyt bez wątpienia jest warte ujrzenia zapierającego dech w piersiach krajobrazu!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu