16 świetnych filmów, które są idealne na pierwszą randkę.

1. Once (2006).

Ten film jest jak jedna wielka pierwsza randka! Historia Hansarda i Irglovy jest w gruncie rzeczy historią o łączeniu się z kimś dzięki pasji i rozwijaniu skrzydeł przy drugiej osobie. W tym wypadku chodzi o pasję do (kapitalnej) muzyki.

2. Poradnik pozytywnego myślenia (2012).

Ponieważ każdy z nas jest odrobinę szalony i im szybciej to zaakceptujemy, tym szybciej odnajdziemy szczęście.

3. Jerry Maguire (1996).

Czy jest coś bardziej podnoszącego na duchu i krzepiącego niż dwójka ludzi z bagażem doświadczeń zaczynająca życie od nowa we dwoje? Potraktujcie ten film jak zwiastun tego, co nadejdzie! Nie zapominajmy też, że „Jerry Maguire” doskonale łączy wątek sportowy z wątkiem miłosnym, więc żadna ze stron nie powinna poczuć się znudzona.

4. Kochankowie z Księżyca (2012).

Sam Shakusky i Suzy Bishop to prawdziwi zbuntowani kochankowie, a mają dopiero 12 lat! Arcydzieło Wesa Andersona sprawi, że na randce zaczniecie rozmawiać o waszych wspomnieniach z dzieciństwa – a to zawsze dobry temat do rozmów.

5. Przeboje i podboje (2000).

Oglądanie tego filmu we dwoje jest jak puszczanie na Waszej randce zrobionej przez siebie składanki (zresztą film doskonale opisuje uczucia i rozterki, jakie zazwyczaj temu towarzyszą). Jeśli osoba, z którą zamierzacie obejrzeć „Przeboje i podboje” interesuje się muzyką równie mocno jak wy, gwarantuję, że po seansie będziecie razem słuchać płyt.

6. Ona (2013).

Film Spike’a Jonze’a sprawi, że obydwoje odstawicie na trochę Facebooka i Twittera i zapragniecie rozkoszować się towarzystwem drugiej osoby z krwi i kości. Ponadto istnieje szansa, że seans popchnie was do ciekawej rozmowy o przyszłości komunikacji międzyludzkiej. Albo o architekturze. Albo o sztuce. Jednym słowem: na pewno zainspiruje was do jakiejś ciekawej rozmowy.

Reklama

7. Wall-E (2008).

Ten film przypomni wam, że mimo że pierwsze wrażenie jest ważne, jeszcze ważniejsze jest danie szansy drugiej osobie i docenienie tego, kim jest naprawdę. No i fakt, że roboty porozumiewają się tylko za pomocą dźwięków czyni ten film jeszcze bardziej romantycznym.

8. Sposób na blondynkę (1998).

Obejrzenie na pierwszej randce komedii to świetny pomysł. Zwłaszcza jeśli postawicie na nietuzinkową komedię jaką bez wątpienia jest „Sposób na blondynkę”. Oboje pokochacie uroczą i rozchwytywaną Mary i zakochanego w niej po uszy Teda, nie wspominając o całej galerii mniej lub bardziej odjechanych postaci drugoplanowych.

9. Odlot (2009).

Prolog do „Odlotu” to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających fragmentów filmu animowanego jaki kiedykolwiek dane nam było oglądać. Poza tym film Pixara opowiada o marzeniach i ambicjach, a to świetny temat do rozmów na pierwszej randce.

10. Amelia (2001).

Ten niezwykły francuski film sprawi, że zaczniecie traktować nawet najdrobniejsze przyjemności, jak niezwykłą przygodę i ucieczkę od szarej rzeczywistości. Pod warunkiem, że wszystkiego będziecie próbować razem.

11. Zakochany bez pamięci (2004).

Wizualnie oszałamiający film Michela Gondry’ego przypomni wam, że wasze dotychczasowe związki odpowiadają za to kim, jesteście. Zamiast rozpamiętywać je w nieskończoność, idźcie naprzód zbudowani doświadczeniami. Kto wie, może wasza randka okaże się początkiem czegoś naprawdę wyjątkowego.

12. Lewy sercowy (2002).

Jedna z najdziwniejszych komedii prosto z głowy Paula Thomasa Andersona. Zobaczycie w niej m. in. Adama Sandlera próbującego grać na fisharmonii, kupującego mnóstwo puddingu i naparzającego się ze zbirami z seks-telefonu w obronie swojej nowo poznanej miłości.

13. Zombieland (2010).

Wyobraźcie sobie komedię z Michaelem Cerą, z zombie i Woodym Harrelsonem – oto „Zombieland”. Tylko że tutaj Micheala Cerę zastępuje Jesse Eisenberg.Jeśli wasza randka kocha horrory, założymy się, że spodoba jej się ta świetna wariacja na temat filmów o zombie.

14. Był sobie chłopiec (2002).

Ten film sprawi, że oboje na zawsze zmienicie zdanie na temat Hugh Granta.

15. Pan i Pani Smith (2005).

Ten film ma Angelinę Jolie i Brada Pitta, namiętność i nienawiść, ciepło domowego ogniska i eksplozje – a więc wszystko, co czeka was w związku. No może poza Bradem i Angie, chociaż pewnie nie raz będziecie razem oglądać filmy z nimi w roli głównej w mroźne, deszczowe wieczory.

16. 50 Pierwszych Randek (2004).

Adam Sandler nie poddaje się w staraniach o kobietę. Będziecie się przy tym filmie dobrze bawić. Jednak panowie powinni uważać, ponieważ płeć przeciwna może podnieść poprzeczkę.

Artykuł został przygotowany przez blog: To jest to co lubisz


Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu