21 zapierające dech w piersiach zdjęcia plemion z całego świata!

Wiele lat temu po raz pierwszy spojrzeliśmy na oszałamiające zdjęcia, które Jimmy Nelson opublikował w swojej książce „Before They Pass Away”, która dała nam spojrzenie na ponad 30 znikających plemion z całego świata. Od Mongolii po Indonezję Jimmy spędził tygodnie z każdym plemieniem, aby poznać ich kulturę i uchwycić ją z jego punktu widzenia.

W 2018 roku Nelson opublikował swój drugi duży projekt pod tytułem „Homage to Humanity”. Odwiedził 34 rodzime kultury na pięciu kontynentach, powracając do swoich poprzednich podróży. Podczas gdy jego pierwsza książka była zbiorem zdjęć, tym razem fotograf zdecydował się rozwinąć i dodać notatki podróżnicze, mapy, lokalne fakty i osobiste wywiady, przesuwając ostrość swojej opowieści z przedmiotów, które przechwytuje do samej podróży.

„Kiedy miałem 17 lat, rozpocząłem podróż i nadal jest to podróż, w której jestem dzisiaj.” – powiedział Nelson. „Chodzi o ponowne połączenie i odnalezienie siebie, ubrałem to i zamaskowałem je fotografią, plemionami i rdzennymi kulturami, ale ostatecznie to bardzo osobista podróż, którą chce przeżyć.”

W swojej pracy Jimmy bada ideę ponownego połączenia się z naszymi korzeniami i naszym człowieczeństwem i wierzy, że rdzenni mieszkańcy odgrywają ważną rolę w naszym postrzeganiu nas jako istot ludzkich. Dlatego zaprasza wszystkich do przyłączenia się do globalnej dyskusji na temat tożsamości kulturowej.

W ciągu kilku tygodni Jimmy Nelson planuje wydać film zawierający 1500 fotografii, „wszystkie połączone razem w niesamowitą podróż przez kolebkę ludzkiej kultury”.

1. Hakamou’i, Ua Pou, Markizy, Polinezja Francuska

2. Yang Shuo Cormorants, Chiny

3. Mask Dancers, Paro, Bhutan

4. Samburu Tribe, Kenia

5. Perak, Thikse Monastery, Ladakh, Indie

6. Vaioa River, Atuona, Hiva Oa, Markizy, Polinezja Francuska

Reklama

7. Khoyor Tolgoi, Mongolia

8. Huli Wigmen, Papua-Nowa Gwinea

9. Ganges, Haridwar, Indie

10. Tarangire, Rift Escarpment, Tanzania

11. Ni Vanuatu Men Rah, Wyspy Vanuatu

12. Ndoto Mountain Range, Kenia

13. Wioska Angge, Królestwo Lo

Reklama

14. Likekaipia Tribe Ponowi, Papua-Nowa Gwinea

15. Paro Pass, Bhutan

16. Uramana Clan, Amuioan, Tufi, Papua-Nowa Gwinea

17. Liu Pan Shui, Gui Zhou, Chiny

18. Te Aroha Mikaka, Nowa Zelandia

19. Góra Bosavi, Papua-Nowa Gwinea

20. Cerro Christal, Argentyna

21. Wioska Korcho, Etiopia

Reklama
Chcesz więcej?