22 brutalnie szczere zdjęcia mam, pokazujące jak naprawdę wygląda „Dzień Matki”.

Giedre Gomes
Wszyscy mówią o tym, jak szczególne jest macierzyństwo, a więź z dzieckiem jest bardziej wyjątkowa niż jakakolwiek inna – to magiczna podróż, która jest zarówno satysfakcjonująca, jak i wyczerpująca. Giedre Gomes jest mamą dwóch chłopców i kocha ich nad życie, ale uważa, że macierzyństwo ma nie zawsze słodki smak. „Absolutnie uwielbiam być mamą, to najlepsza praca na świecie.” – mówi Giedre.

„Macierzyństwo już nie pamięta, jak to jest spać w nocy, ciągle tylko wycierasz więcej kup, niż kiedykolwiek myślałaś, że zobaczysz w swoim życiu. Macierzyństwo nie ma już prywatności, nigdy nie sika ani nie bierze prysznica w spokoju. Macierzyństwo używa twojej koszuli, by wytrzeć cieknące nosy i brudne twarze. Macierzyństwo uczy się, jak robić wszystko jedną ręką, niosąc dziecko w drugiej. Macierzyństwo budzi się z małym tyłkiem lub stopą na swojej twarzy. Macierzyństwo karmi piersią zawsze i wszędzie. Macierzyństwo to spodnie do jogi i kiepska fryzura. Macierzyństwo nie robi już zakupów samotnie. Macierzyństwo cały czas ma brudny samochód. Macierzyństwo nie jest w stanie zachorować, ponieważ jest to praca 24/7 bez wypłaty, a lista obowiązków jest długa. Ale w końcu nie miałabym tego w żaden inny sposób. Bycie mamą oznacza bycie całkowicie przytłoczonym przez miłość, radość, odpowiedzialność i bezinteresowność.”

Z pomocą znajomych mamusi, Giedre stworzyła mały projekt, w samą porę na Dzień Matki, aby przypomnieć wszystkim, jak naprawdę wygląda macierzyństwo.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Reklama

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

Reklama
Chcesz więcej?