30 najbardziej nieprawdopodobnych zdjęć z konkursu fotograficznego National Geographic 2018!

National Geographic stał się synonimem fotografii, a czasopismo zawsze pokazuje wyjątkowe piękno i cuda naszej planety. Naturalnie, ich coroczny konkurs fotograficzny jest prestiżowym i gorącym wydarzeniem, w którym sędziowie dostają tysiące zapierających dech w piersiach zdjęć, aby zawęzić je do ostatecznych zwycięzców.

Tegorocznym zdobywcą nagrody głównej był Jassen Todorov, skrzypek i profesor muzyki na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco, którego zdjęcia lotnicze pokazują ogromną barkę na pustyni Mojave w Południowej Kalifornii. Obszar ten jest dobrze znany z przechowywania wycofanych samolotów, gdzie suche powietrze zatrzymuje korozję, zanim zostaną ostatecznie zdemontowane i złomowane na części. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogromny odcinek lądu, który jest zarezerwowany dla tych pojazdów, jest wypełniony rzędami Audi i Volkswagenów, które oszukiwały testy emisji w latach 2009-2015. „Kilka razy poleciałem i zbadałem obszar pustyni Mojave.” – powiedział Jassen o zwycięskim ujęciu. „W Mojave jest kilka lotnisk, a co najmniej 3-4 z nich mają duże boksy, które zbadałem i sfotografowałem. To był mój pierwszy lot fotograficzny na lotnisku w południowej Kalifornii. Zrobiłem trochę badań przy użyciu mapy Google, więc miałem ogólne pojęcie o położeniu samochodów w stosunku do lotniska.”

Łącząc swoje 3 uwielbienia z lataniem, muzyką i fotografią, Jassen naprawdę zaangażował się w nową pasję. Używając Nikona D810 z obiektywem 70-200 mm, leciał swoim samolotem Piper Warrior o pojedynczym silniku, jednocześnie słuchając wszystkiego, od muzyki klasycznej po country. „Muzyka ma wiele wspólnego ze strukturą i kompozycją, kolorami i wzorami, nastrojami i postaciami – kiedy patrzę na zdjęcie, myślę o tych samych rzeczach.” – powiedział. „Przechwytując sceny takie jak ta, mam nadzieję, że wszyscy będziemy bardziej świadomi i bardziej troskliwi dla naszej pięknej planety.”

Kiedyś jego zdjęcia były publikowane w różnych publikacjach, od Guardiana po Washington Post, ta nagroda jest jak dotąd najważniejszym wydarzeniem w karierze fotograficznej Jassena. „Dla mnie National Geographic zawsze był bardzo wpływową organizacją. Zawsze podziwiałem misję, wysoki profesjonalizm i poświęcenie wszystkich pracujących tam osób. Często wątpię w swoją własną pracę, więc posiadanie tego rodzaju uznania od National Geographic jest nie tylko bardzo inspirujące, ale także naprawdę znaczące.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Reklama

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Reklama

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Chcesz więcej?