30 najlepszych zdjęć z dronów z zeszłego roku, które zapierają dech w piersiach!

Niedawno odbył się piąty coroczny konkurs fotograficzny Dronestagram i zostali ogłoszeni zwycięzcy. Wykorzystując drony, aby uchwycić naszą planetę z nowych i unikalnych perspektyw, konkurencja przyciąga tysiące zgłoszeń z całego świata, prezentując najlepsze z fotografii dronowych.

Tegoroczna pierwsza nagroda to Hungry Hippos autorstwa Zekedrone, nastrojowego ujęcia wykonanego na małej wysokości, pokazującego hipopotamy spędzających razem czas w błotnistej wodzie. Biorąc pod uwagę jakość zgłoszeń na najwyższym poziomie i obejmujących różne kategorie, w tym miejskie, przyrodnicze, ludzkie i kreatywne, sędziowie stanęli przed trudnymi decyzjami. „Sześciu sędziów debatowało, aby wybrać najlepsze zdjęcia.” – powiedział Eric z Dronestagramu. „Nie było łatwo, ponieważ otrzymaliśmy kilka tysięcy z nich, więc musieliśmy być bardzo zorganizowani, aby wybrać najlepsze.”

„Dobry obraz z drona musi mieć silną pionizację i pokazywać sceny z bliska, z widoku, który może być zabrany tylko przez drona, a następnie musi być artystyczny w swoim podejściu i stylu, a jeśli to możliwe, pokazać życie ludzi lub zwierząt.”

Jeśli myślisz o przyłączeniu się do tego rozkwitającego nowego gatunku fotografii, upewnij się, że znasz lokalne zasady i przepisy dotyczące latających dronów w okolicy, drony zyskały ostatnio sporo negatywnych relacji medialnych po tym, jak zostały użyte do spowodowania spustoszenia na Brytyjskich lotniskach. Eric ma kilka rad dla nowicjuszy: „Najpierw naucz się latać dronem i doskonale go opanuj, zanim przejdziesz do robienia zdjęć.” – powiedział. „Możesz nauczyć się i trenować z małym i solidnym dronem w cenie 50 USD, a kiedy już będziesz wiedział, jak nim latać, zainwestuj w dobrego drona z kamerą, próbuj latać na wsi i szanuj lokalne zasady i prawa!”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu