30 najlepszych zdjęć z konkursu Photojournalism pokazujące najlepsze i najgorsze oblicza ludzkości.

Od protestów związanych ze zmianami klimatu po powstania demokratyczne przeciwko stronniczym i agresywnym władzom, jasne jest, że 2019 rok był kluczowy dla obywateli na całym świecie. W tym kontekście bezpłatna aplikacja mobilna Agora ogłosiła konkurs fotograficzny #Photojournalism, aby dać fotografom sposób na wyjaśnienie konkretnych problemów. W konkursie wzięło udział ponad 12 321 zgłoszeń od amatorskich i profesjonalnych fotografów z całego świata.

„Young guns” – uderzające zdjęcie grupy filipińskich dzieci bawiących się zabawkowymi pistoletami na wysypisku śmieci zebrało najwięcej głosów w aplikacji, przyznając autorowi @renebernal nagrodę pieniężną w wysokości 1000 dolarów.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Agory powiedział: „Ludzie, którym uda się znaleźć we właściwym miejscu i we właściwym czasie, mogą zostać potencjalnymi dziennikarzami dla całej ludzkości. Poprzez #Photojournalism2020 staramy się odkryć najlepsze zdjęcia ludzi na całym świecie. Każdy ma aparat i może tworzyć ciekawe treści. Każdy ma w rękach ekran, na którym może oglądać treści i głosować na to, co najbardziej mu się podoba. W Agorze czujemy, że nadszedł czas, aby ludzie z całego świata mogli zostali bohaterami. Wierzymy, że każdy punkt widzenia jest ważny i że naszą misją jest stworzenie platformy, w której użytkownicy mogą tworzyć i głosować na najlepsze dzieła ludzkości”.

Konkurs #Photojournalism2020 rozpoczął się w piątek 22 listopada 2019 r. Top 50 finalistów konkursu zostało ujawnionych za pośrednictwem aplikacji 31 ​​grudnia. Następnie użytkownicy Agory mogli oddać swój głos i zdecydować, które zdjęcie najbardziej ich uderzyło i powinno wygrać konkurs.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu