30 zdjęć kwiatów, które zostały uwięzione w lodzie!

Bruce Boyd cztery lata temu szukał wyjątkowego sposobu na przechwytywanie kwiatów. Zetknął się z twórczością japońskiego artysty Makoto Azumy. Jego praca zainspirowała Bruce’a do eksperymentowania z kwiatami zamrożonymi w lodzie.

„Kiedy zamroziliśmy kwiaty, każda aranżacja zareagowała inaczej.” – opowiada fotograf. „Gdy zamarzały, bąbelki powstały losowo. Po kilku dniach eksperymentów wrzuciliśmy kilka bloków lodu do basenu i zahipnotyzowaliśmy się wynikami. Po zanurzeniu w wodzie lód pękł i stworzył całkowicie unikalne płótno. W trakcie zamrażania i rozmrażania wydarzyły się dziwne i ekscytujące rzeczy.”

„Od tego czasu sfotografowałem setki aranżacji w lodzie. Razem z moją dziewczyną zbieraliśmy kwiaty z lokalnych ogrodów i żywopłotów, układaliśmy je w plastikowych pojemnikach i zamrażaliśmy na noc. Kwiaty zostały następnie sfotografowane o świcie w najbliższym basenie, górskim potoku lub pojemniku.”

„Uwielbiamy sposób, w jaki każdy blok lodowy reaguje inaczej na upuszczenie do wody oraz sposób, w jaki uwięzione bąbelki tworzą dramat. Ale dlaczego lód? Fascynuje mnie to, że lód może coś zachować, a jednocześnie poprawić lub zniekształcić jego piękno. Przez kilka ulotnych chwil jesteśmy zachwyceni tym zachowanym pięknem, przeszłość jest doskonale zamknięta, zanim lód stopi się i kwiaty opadną.”

Instagram: @smithandboyd

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu