6 doskonałych powodów, by rozpoczynać dzień o 6:00 rano.

Eghosa Aihie jest blogerką, która na własnym przykładzie przekonała się, jak wiele korzyści niesie ze sobą poranne wstawanie. Wprowadziła ten nawyk do swojego życia ok. 2 lata temu i z pełnym przekonaniem utrzymuje, że pobudka o 6:00 rano całkiem odmieniła jej codzienność.

1. Wstając rano, zyskujesz czas na zapoznanie się ze swoim wnętrzem.

Wiele osób nie osiąga swoich celów, ponieważ nie są w stanie się na nich skoncentrować. Łatwo jest dać się rozproszyć wszystkim sprawom, które ponaglają nas w ciągu dnia. Powszechnie wiadomo, że ludzki mózg funkcjonuje znacznie efektywniej przez pierwszą połowę dnia – warto wykorzystać ten czas na uporządkowanie wewnętrznych spraw.

2. Masz więcej czasu na zaplanowanie swojego dnia.

Ranne ptaszki zyskują możliwość dokładnego zaplanowania dnia przed wyjściem z domu. Ten rytuał nie tylko pozwala na większą efektywność pracy, ale pozwala spojrzeć na pewne sprawy z dystansem. Zdecydowanie łatwiej przewidzieć tok dnia rano, niż wieczorem, kiedy jesteśmy już zmęczeni aktualnymi wydarzeniami.

3. Poranek to doskonały moment, by nad sobą popracować.

Wiele osób stale narzeka na brak czasu w ciąg dnia, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele mogliby zrobić rano. Wstając godzinę wcześniej niż zwykle, zyskasz czas na poranne ćwiczenia, które z pewnością wpłyną korzystnie na Twoje samopoczucie w ciągu dnia.

4. Zaczniesz jeść porządne śniadania.

Pośpiech sprawia, że zdarza nam się zapomnieć o śniadaniu – trzeba mieć jednak na uwadze, że to najważniejszy posiłek dnia, a jego spożywanie ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Twoje ciało potrzebuje energii, by prawidłowo funkcjonować, w szczególności od rana.

5. Ludzie odnoszący sukcesy regularnie wstają rano.

Jack Dorsey, założycie Twittera, rozpoczyna swój dzień o 5:30. Przed wyjściem do pracy odbywa medytację i 10-kilometrowy jogging.
Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, odpowiada na e-maile o 4:30 każdego ranka.
Richard Branson, założyciel Virgin Group, wstaje o 5:45, rozpoczyna dzień pracą przy komputerze, a następnie spożywa śniadanie.

6. Wstając wcześniej niż inni, będziesz zawsze dwa kroki przed nimi.

Badania wykazują, że poranne wstawanie wpływa pozytywnie na nasz twórczy potencjał, ponadto rozwija pewność siebie. Możesz zacząć pracę, kiedy reszta współpracowników pogrążona jest jeszcze we śnie, a to gwarantuje Ci znaczną przewagę.

Jeżeli nauczysz się wstawać każdego dnia 2,5 godziny wcześniej niż zwykle, zyskasz 150 dodatkowych minut dziennie, co przekłada się na 17 godzin tygodniowo, ponad 70 godzin w ciągu miesiąca i aż 840 dodatkowych godzin rocznie! Wybór należy do Ciebie.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu