7 korzyści z seksu

Seks jest dobry dla organizmu, ale korzyści jakie osiągasz zależą od tego jak często go uprawiasz.

tumblr_mlh1kzXi3Y1s7p92no1_400[1]

Raz w tygodniu
Korzyści: waga

Podczas seksu Twój mózg uwalnia oksytocynę, która powoduje, że chce nam się spać. Wiesz co to oznacza? Im więcej śpisz tym więcej kalorii spalasz. Dlatego seks uprawiany przynajmniej raz w tygodniu jest w stanie zmienić Twoją wagę.

Dwa razy w tygodniu
Korzyści: układ odpornościowy

Pary, które uprawiają seks dwa/trzy razy w tygodniu wytwarzają nawet do 30% więcej białek, które chronią przed chorobami. Naukowcy uważają, że seks poprawia humor i nastrój, a jak wiadomo, człowiek pozytywnym nastawieniem jest w stanie zwalczyć chorobę lub przed nią ochronić. (coś jak efekt placebo)

tumblr_mixyblJZgg1qj3zzho1_400_large[1]

Trzy razy w tygodniu
Korzyści: serce

Seks poprawia krążenie i tętno. Pary, które uprawiają go około trzy razy w tygodniu posiadają niższe ryzyko zawału serca. Jeżeli masz problemy z sercem to skonsultuj się z lekarzem i zacznij intensywnie korzystać z łóżka. I wcale nie wykorzystując go do spania.

tumblr_mui9gyDCLP1rjnlv4o1_500[1]

Cztery razy w tygodniu
Korzyści: skóra

Ci którzy uprawiają seks cztery raz w tygodniu mają gładszą i ładniejszą skórę oraz wyglądają młodziej.

Pięć razy w tygodniu
Korzyści: samopoczucie i efektywność w pracy

Częsty seks wiąże się z energią, koncentracją i optymizmem. Więc jeżeli nie bawimy się z nikim pod kołdrą to jesteśmy narażeni na mniejszą efektywność pracy i stajemy się mniej produktywni.

tumblr_ms25qiRbp81s7p92no1_500[1]

Sześć razy w tygodniu
Korzyści: mózg

Wiesz, że zrzucenie ciuszków i wskoczenie do łóżka może podnieść Twoje zdolności intelektualne? Seks nie tylko pobudza krążenie, ale powoduje, że Twój umysł jest w lepszym stanie i może dać impuls do zdolności intelektualnych i wzmóc tworzenie nowych neuronów

Siedem razy w tygodniu
Korzyści: nastrój

Codzienny seks zmniejsza strach, niepokój, spięcie i stres. Produkowane są endorfiny, które sprawiają, że stajesz się jedną ze szczęśliwszych osób na globie :)

tumblr_mm6ru8uhL01qkp0j6o1_500[1]

Luźne tłumaczenie.

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu