9 wspaniałych kobiet ponad 50. rokiem życia, które zainspirują Cię do pracy nad sobą!

Utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej jest niezwykle trudne – szczególnie w pewnym wieku. Ale dowiedzieliśmy się, jak kobiety to potrafią! Utrzymują wysoki poziom dyscypliny i wewnętrznej harmonii, wszystko w imię piękna i zdrowia.

Postanowiliśmy udostępnić zdjęcia tych wspaniałych kobiet. Są w świetnej formie i zasługują na szacunek. Z pewnością zainspirują Cię do wprowadzania zmian w Twoim stylu życia.

Na koniec artykułu poznasz najbardziej niezwykłą kobietę – pobiła nawet Rekord Guinnessa dzięki swojej pracy nad ciałem. Ona na pewno Cię zaskoczy!

Yolanda Hadid, 54 lata

❤️It's a magical place……. #Tahiti #BoraBora #PlanetEarth

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid) on

Yolanda, matka słynnych Gigi i Belli Hadid, miała bardzo trudne życie. Wśród problemów, z którymi się borykała, wiąże się kilka chorób, ciężki rozwód i trudne dzieciństwo. Jednak pomimo tego wszystkiego, Yolandzie udaje się znaleźć harmonię ze światem. W wywiadzie mówi, że poradziła sobie z kłopotami, ponieważ miała tylko jeden cel: wychowywać swoje dzieci. Teraz, kiedy zrobiła to z powodzeniem, Yolanda może cieszyć się życiem. Uwielbia jazdę konną, snowboard i jogę.

Sharron Davis, 55 lat

https://twitter.com/sharrond62/status/955339689418018816/

https://twitter.com/sharrond62/status/953529466898305025/

https://twitter.com/sharrond62/status/955137256527974402/

Sharron Davis jest mistrzynią pływania olimpijskiego i zdobyła srebrny medal w 1980 roku.

„Często słyszę, że z wiekiem metabolizm zwalnia. Dla mnie osobiście to jest jak to, co było pierwsze – kurczak czy jajko? Jeśli zmienisz styl życia i przeżyjesz bierne życie, twój metabolizm będzie naturalnie spowalniał. Bądź aktywny i dużo ruszaj się. Wydobrzejesz.”

Reklama

Sharon Stone, 59 lat

Family boating day. #Montana #summer17

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Summer attitude. (📷: @pricearana)

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

From corp retreat – last day. #chill

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

„O mój Boże, znowu pytanie o moje tajemnice… Rzadko mam dość wolnego czasu tylko po to, by zrobić aromatyczną kąpiel. Używam świetnych kremów do skóry i staram się nie zapomnieć o goleniu nóg. Uwielbiam uprawiać sport i myślę, że to jeden z głównych kluczy do bycia zdrowym. Tańczę cały czas. Uprawiam jogę, pilates, bawię z dziećmi, jeżdżę konno, często chodzę na plażę – robię wszystko, co trzeba, aby się poruszać – powiedziała Stone w magazynie Haute Living. „Wierzę, że jeśli pozostaniesz wierny sobie i będziesz życzliwy dla innych ludzi, staniesz się ładniejszy z wiekiem”.

Jane Seymour, 66 lat

„Tajemnicą mojej młodości są dobre geny, odpowiednia dieta i brak złych nawyków. Używam tylko wody deszczowej do mycia włosów. Sprawia to, że są bardzo lśniące. Kiedyś jednak fotografowie powiedzieli mi, że mają dość ukrywania worków pod oczami, więc poprosiłem chirurgów o ich usunięcie.”

Andie MacDowell, 59 lat

Reklama

Yasmina Rossi, 62 lata

Yazemeenah @hotelcaladigreco_bonifacio . My body …my temple… my teacher… I witness that on the long run a simple daily practice and healthy diet gives results without being under hard diet, intensive sport practice and frustration. I love food…while aging I become quite “lazy”in fact simply because there is a need for the body to rest. I eat everything in moderation and practice a little of basic Yoga everyday since more than 30 years and it works. Resting is very important, I was not realizing this when I was younger, now I slow down since some years… if I overwhelm my body he will found a way to make me stop to get the rest he needs like recently. I lived some intense weeks traveling a lot, working and dealing with a lot of issues and got sick because it was too much to deal with and I had needed to rest . I got the flue during my trip en Germany and still had it some days after coming back in Corsica and during my stay at Cala Di Greco .The dive in a lake at sunset in Germany for a tv commercial has been quite dense on my body already weakened by long trips without recovery… as this stay in this beautiful luxury resort was planed for a shooting I did not canceled it and took on the few energy I had left to shoot and became much more sick and very down my body haven’t got the rest he needed it after Germany. It is a good experience that deepened even more my already fine consciousness about my body’s needs. It is by the body that I learnt the more about myself, it is such a wonderful allie to live fully the human experience. We have to cherish our precious vehicle because only us are in our skin and can do the work for ourselves. Dedication and respect are keys for wellbeing. . . . . . . . . #body#needs#resting#temple#precious#amazing#vehicle#human#experience#fitbody #dedication#love#resoect#selfportrait#fashion #fashionshooting#selflove#yogabody #yogalover#fitness#diet#foodlover#corsica#bonifacio#bikini#

A post shared by Yazemeenah Rossi (@yazemeenahrossi) on

„Moje ciało jest moim nauczycielem. Jestem pewna, że wszystko, co trzeba, aby schudnąć, to biegać codziennie i jeść zdrowo. Nie potrzebujesz żadnych ścisłych diet ani ciężkich ćwiczeń fizycznych. Słucham swojego ciała. Czasami organizm musi być leniwy, a ja daję mu dobry odpoczynek: jem wszystko, co chcę (prawie) i uprawiam jogę. Jeśli nie pozwolę swojemu ciału odpocząć, to powstrzyma mnie to od choroby lub przeziębienia. Nigdy tego nie rozumiałam gdy byłem młodsza, ale teraz słucham swojego ciała i szanuję je „- mówi Yasmina, mądra kobieta.

Christie Brinkley, 64 lat

„Na początku mojej drogi robiłam wiele eksperymentów z dietami: próbowałam pić soki i jeść tylko jeden rodzaj jedzenia, jeść grejpfruta przed zwykłym posiłkiem… Wszystkie te rzeczy po prostu nie działały. Jest tylko jedna rzecz, która jest pożyteczna: mieć zdrową i zbilansowaną dietę „- mówi Christie.

Susan Lucci, 71 lat

Kiedy Susan Lucci dostaje pytania o przysłowiowe sekrety dla młodzieży, odpowiada: „To są rzeczy, o których wszyscy wiedzą: zdrowe jedzenie i ćwiczenia fizyczne! Trenuję pilates od 18 lat. Stało się moją religią. ”

Ernestine Shepherd, 81 lat

Flashback Friday

A post shared by Ernestine Shepherd Dedication (@ernestine.shepherd) on

Happy Friday•Determined. Dedicated. Disciplined. To be fit™

A post shared by Ernestine Shepherd Dedication (@ernestine.shepherd) on

Throwback Thursday• Determined. Dedicated. Disciplined. To be fit™

A post shared by Ernestine Shepherd Dedication (@ernestine.shepherd) on

Ernestine Shepherd jest obecnie jedyną 81-letnią kulturystką na świecie. Kiedy Ernestine była już starsza, postanowiła stracić kilka kilogramów, ponieważ chciała polubić swoje odbicie w lustrze. Poszła na siłownię i tak to się zaczęło. Teraz jest kulturystką, która jest w Rekordzie Guinnessa jako „najstarszy kulturysta na świecie”.

Jej harmonogram jest bardzo inspirujący: budzi się o 2:30 rano i odmawia modlitwy z Biblii. Jej dieta wynosi 1700 kalorii dziennie i obejmuje gotowane białka jaj, kurczaka, warzywa i napój jajeczny. Również biega około 80 mil tygodniowo i nie przyjmuje żadnych suplementów.

Reklama
Chcesz więcej?