Artysta koloruje stare czarno-białe zdjęcia, co zmienia sposób postrzegania przeszłych wydarzeń!

Każdy może używać Photoshopa, ale dobrze wykonana praca pozostaje rzemiosłem. Profesjonalna kolorystka z Brazylii, Marina Amaral, nie tylko klika i przerabia. Prowadzona przez jej palącą obsesja na punkcie historii, Marina prowadzi intensywne badania, aby uczynić jej ubarwienie możliwie najbardziej realistycznym.

Amaral bawiła z Photoshopem, odkąd skończyła dziesięć lat. W 2015 roku przewijała internetowe forum z historią i odkrywała pokolorowane zdjęcia z pierwszej wojny światowej. Natychmiast zainspirowana, Amaral zaczęła przywracać i umieszczać kolory na zdjęciach, które pierwotnie były czarno-białe. Pozwala to ludziom doświadczać przeszłości w zupełnie nowej perspektywie. „Każde zdjęcie ma być realistyczne, rozpoznając wartość każdego z nich, szanując i zachowując ich historie, zwracając uwagę na szczegóły i utrzymując ich pierwotną istotę.”

„Każda ukończona praca przeszła długie i pogłębione badania i jest poparta opiniami ekspertów w każdym obszarze, jeśli to konieczne, aby wiernie odwzorować oryginalne kolory i atmosferę.” – dodaje artystka. „Moja praca obejmuje zarówno proste portrety, jak i złożone i szczegółowe obrazy, pochodzące z różnych okresów historycznych obejmujących szeroki zakres tematów.”

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?