Artysta nadał księżniczkom Disneya upośledzenia, aby propagować ważną wiadomość!

Nie ulega wątpliwości, że księżniczki Disneya są i zawsze będą doskonałym źródłem inspiracji dla artystów. Jednak tym razem nie są głównymi bohaterkami tej historii.

Seria „Royal Service Dogs” ilustruje klasyczne księżniczki Disneya jako osoby niepełnosprawne, którym pomagają psy służbowe. Arien Smith postrzega swoją sztukę jako „zarówno krytykę dotyczącą braku niepełnosprawnych postaci, jak i poparcia dla praw osób niepełnosprawnych”.

Jest również samozwańczym rzecznikiem, trenerem, pisarzem i aktywistą zdrowia psychicznego i chce być w stanie zwiększyć świadomość na temat sposobów, w jakie psy serwisowe mogą wspierać osoby niepełnosprawne.

Kopciuszek

Kopciuszek cierpi na fibromyalgię – schorzenie tkanek podporowych i aparatu ruchowego, charakteryzujące się bólami i objawami zmęczenia mięśni, wiązadeł i ścięgien.

Reklama

Roszpunka

Roszpunka cierpi na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości – zaburzenie dysocjacyjne, polegające na występowaniu przynajmniej dwóch osobowości u jednej osoby.

Tiana

Tiana cierpi na autyzm – złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych.

Bella

Bella cierpi na zaburzenia lęku uogólnionego.

Reklama

Śnieżka

Śnieżka cierpi na alergie pokarmowe.

Aurora

Aurora cierpi na narkolepsję – zaburzenie snu, objawiające się przede wszystkim nadmierną sennością w ciągu dnia i napadami snu oraz epizodami nagłej utraty napięcia mięśniowego.

Pocahontas

Pocahontas cierpi na cukrzycę – chorobę metaboliczną charakteryzująca się hiperglikemią wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki.

Reklama
Chcesz więcej?