Artysta odtworzył sceny „Władcy Pierścieni” na blacie stołu!

„Władca Pierścieni był moją miłością od pierwszego razu, kiedy mogłem oglądać filmy w kinach prawie 20 lat temu.” – powiedział Nick Busch, fotograf. „Ten projekt był czymś, co chciałem zrobić od dawna! Zaczęło się, gdy chciałem sprawdzić, czy mogę połączyć fotografię portretową i fotografię zabawkową w jeden obraz. Po kilku próbnych zdjęciach doszedłem do wniosku, że to możliwe. Najpierw zacząłem układać plany budowy domu hobbita Bilbo, projektując niektóre programy graficzne. Po opracowaniu planów, wycinam je laserowo w drewnie, aby zbudować podstawową ramę domu. Potem zacząłem budować krajobraz. Po trzech miesiącach pracy wykańczam drzewa i ogrodzenia.”

„Wszystkie moje zdjęcia są rejestrowane za pomocą obiektywu Canon 5D Mark IV i Sigma 35 mm Art. 35 mm zapewnia najbardziej kinowy wygląd każdego z moich zdjęć. Kiedy jestem w stanie ukończyć fotograficzny aspekt dioramy, przechodzę do fotografowania ludzkich modeli. Używam dokładnie tej samej konfiguracji oświetlenia i obiektywu, aby upewnić się, że wszystkie odcienie kolorów pasują do kamery.”

„Kiedy wszystkie zdjęcia są gotowe, przechodzę do Photoshopa, aby skomponować obraz. Dodanie nieba jest zwykle najtrudniejszą częścią, ponieważ muszę upewnić się, że całe oświetlenie jest prawidłowe w dioramie i modelu ludzkim, aby wyglądało płynnie. Wykonanie każdej serii zdjęć może potrwać do trzech miesięcy.” – dodał Nick. Oto rezultaty kreatywnej pracy fana „Władcy Pierścieni”!

Instagram: @flyingthedonut

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu