Artysta tworzy gigantów z drewna i ukrywa na pustkowiu w belgijskim lesie!

Thomas Dambo buduje gigantyczne drewniane trolle na całym świecie i chowa je w dziczy i lasach. W ten sposób ma nadzieję odciągnąć ludzi od konkretnych miast i ekranów komputerowych w dzicz i ponownie połączyć ich ze światem przyrody. Buduje wszystkie swoje ogromne rzeźby z materiałów pochodzących z recyklingu, aby pokazać potencjał tego cennego materiału, który często jest odrzucany i staje się zagrożeniem dla świata przyrody.

„Od najmłodszych lat uwielbiałem słyszeć różne bajki i historie folklorystyczne i marzyć o magicznych światach wypełnionych smokami i trollami.” – powiedział Dambo. „Jako nastolatek zacząłem pisać własne historie jako raper, wydając płyty, koncertując i tworząc wszechświat, w którym mogłem opowiadać te historie. W moim najnowszym projekcie połączyłem wszystkie powyższe. Recykling, rapowanie, przyrodę i rzeźby.”

„Projekt nazywa się „7 trolli i magiczna wieża”. To bajka opowiadana rzeźbami i słowami, ukryta w lesie, wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Wiem, że to brzmi trochę myląco, ale obejrzyj wideo i wszystko będzie miało sens.”

Oto kilka faktów na temat gigantów: wysokość 7 trolli wynosi od 7 do 18 metrów, wieża ma 17 metrów. Budowa ich zajęła około 25 tygodni i wykonywało ją 16 osób. Drewno to głównie stare półki z supermarketu, palety i gałęzie z powalonych drzew, które Thomas znajduje w belgijskim lesie.

Sprawdź poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o projekcie:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu