Artystka wykorzystuje swoje umiejętności w szydełkowaniu, aby zamienić suszone liście w dzieła sztuki!

Jeśli jesteś artystą, to wszystko może być twoim płótnem, a Susanna Bauer jest tego doskonałym przykładem. Zbudowane z liści i drobno tkanej bawełnianej nici szydełkowej, jej prace utrzymują doskonałą równowagę kruchości i siły. Odzwierciedlają one indywidualne historie i powiązania i oddają hołd trwałemu pięknu natury.

„Jak można sobie wyobrazić, praca z delikatnymi liśćmi wymaga dużo cierpliwości i pewnej ręki, ale moja praca skupia się na efekcie, jaki robi na widzu, na pomysłach, które wpływają na kompozycje i na myśli, aby stworzyć utwór, który nie tylko intryguje, jak powstaje, ale także dotyka widza na głębszym poziomie.” – powiedziała Susanna.

„Praca zaczyna się, gdy zbieram, wybieram, sortuję liście i układam kompozycje, a kończę na montażu i oprawianiu, rzeczywisty proces tworzenia jest tylko częścią całości. Również czas na tworzenie próbek i wypróbowywanie nowych pomysłów stają się częścią tworzenia dzieła. W moim studiu zawsze mam kilka kawałków na różnych etapach realizacji i to całkowicie zależy od złożoności i rozmiaru pracy, jak długo potrwa wykonanie dzieła.”

Instagram: @susanna_bauer

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu