Artystka zarabia na życie robiąc to, co kocha i dzieli się swoim szczęściem!

Katie Doka początkowo była nauczycielem sztuk wizualnych. Wcześniej była także nauczycielką w liceum. Prowadziła kilka zajęć z rysunku, malarstwa, rzeźbienia i innych umiejętności. W międzyczasie była kreatywnym doradcą w RTL TV.

„To było w 2008 roku, kiedy zaczęłam tworzyć miniatury.” – opowiada Katie. „Na początku, ze względu na moje rzeźbiarskie pochodzenie, robiłem także postacie ludzkie w skali 1: 8 i 1:10. Między latami 2008 i 2012 odbyłam także kilka kursów tworzenia lalek dla dorosłych.”

„Od 2012 roku zaczęłam robić miniaturowe zwierzęta dla lalek w skali 1:12. Głównie ptaki, bo uwielbiam kolory ich upierzenia. To wyjątkowe doświadczenie, aby stworzyć małe zwierzątko. Kiedy to się skończy, czuję, że ożyło i ma zamiar wykonać ruch i odlecieć.”

Artystka bardzo często otrzymuje informację od klientów, że doświadczyli tego samego, kiedy trzymali swoje maleńkie stworzenia. Mówią też, że każdy ptak ma swoją osobowość. „Oczywiście sekret polega na tym, co się dzieje, kiedy tworzę ich oczy. Używam własnych specjalnych technik, aby je ożywić.” – dodaje Doka.

Jednak na początku tworzenie ptaków w realistyczny sposób powodowało wiele problemów. Po dwóch latach prób udało jej się opracować specjalną technikę. „Palce u nóg i skrzydła moich ptaków są godne pozazdroszczenia.”

„Materiały, z których korzystam, obejmują: glinę polimerową, drut jubilerski, nici bawełniane, farbę olejną, tusz artystyczny na kredę pastelową, żywicę i farbę akrylową. Zwracam szczególną uwagę na czystość. Często drobny pył lub pył malarski może zniszczyć całą moją pracę. Tak więc, kiedy to się skończy, zawsze sprawdzam moją pracę nad zduporowanym zdjęciem i poprawiam je, jeśli to konieczne.” – dopowiada artystka.

Prace Katie to wysoka jakość artystyczna, delikatna uwaga i dużo miłości.

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?