Brazylijczycy połączyli siły, aby pomóc gigantycznej anakondzie przekroczyć drogę!

W poniedziałek kierowcy, którzy dojeżdżali do pracy autostradą międzystanową BR-364 w Brazylii, byli zaskoczeni. Opony pojazdów piszczały przy hamowaniu, gdy dojeżdżający natknęli się na coś nieoczekiwanego na środku drogi – gigantyczny wąż, który rozciągał się na długości 3 metrów. Wydarzenie miało miejsce w pobliżu północno-zachodniego miasta Porto Velho i zostało sfilmowane przez ludzi, którzy zatrzymali swoje samochody i wysiedli, aby pomóc wężowi bezpiecznie przejść przez ulicę.

Italo Nascimento Fernandes i jego żona byli jednymi z osób, które dojeżdżały do ​​pracy w ten poniedziałek. „Postanowiliśmy zatrzymać samochód i wyjść. Nie ma znaków, aby samochody czekały, aby wąż mógł przejść. Widziałem już węże biegnące po autostradzie i sądzę, że to przestępstwo.” – powiedział Italo mediom. Dodał też, że wielu ludzi podążyło za jego przykładem i wysiadło z samochodów.

Wiele filmów pojawiło się na Facebooku od ludzi, którzy obserwowali węża rozpoczynającego niebezpieczną podróż przez ruchliwą drogę. Kiedy anakonda przeszła przez kilka pasów, wspięła się na barierkę na środek drogi i skierowała się w stronę bezpieczeństwa na drugą stronę ulicy.

Brazylijska firma medialna G1 Globo pierwotnie opublikowała tę historię i rozmawiała z biologiem Flavio Terassani. Ekspert powiedział im, że szacowany wiek anakondy wynosi 10 lat i że wąż prawdopodobnie szukał pożywienia lub schronienia, gdy ślizgał się na ruchliwej drodze.

Chociaż gigantyczny wąż wygląda na przerażającego, jednak anakondy nie są tak naprawdę jadowite. W rzeczywistości nie ma żadnych potwierdzonych doniesień o tym, że zielona anakonda kiedykolwiek zjadła istotę ludzką. Jednak zoologowie ostrzegają ludzi, aby byli ostrożni, gdy zbliżają się do zwierzęcia, ponieważ może atakować, gdy poczuje się zagrożeny.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu