Buty małego chłopca spadają w dół wzgórza, a miła kaczka zwraca mu je!

Myla Aguila spacerowała blisko domu, pilnując własnych spraw, gdy zauważyła coś, co ją zatrzymało. But chłopca spadł ze wzgórza, a kaczka postarała się jak najlepiej mu go przynieść. Na szczęście Myla miała przy sobie swój telefon i uchwyciła całe doświadczenie.

Patrząc na wideo, wydaje się, że chłopiec prawdopodobnie sam mógł zdobyć swój but. Jednak kaczka była zdeterminowana, aby dokończyć dobry uczynek, więc dziecko to rozbawiło. Ale to nie było tak proste, jak się wydaje. Mimo że wzgórze było dość małe, wciąż stanowiło nie lada wyzwanie dla małych stóp kaczki.

Przez cały film wydawało się, że kaczka doskonale wiedziała, co robi. I może tak być. Naukowcy ustalili, że nawet młode kaczuszki mają zdolność myślenia, która często kojarzy się tylko z naczelnymi i innymi wysoce inteligentnymi zwierzętami. Na przykład kaczki przewyższają nawet rzekomo „mądrzejsze” gatunki zwierząt w niektórych aspektach abstrakcyjnego rozumowania.

I nie zajmuje im to długo. Już kilka godzin po urodzeniu te urocze żółte stworzenia rozumieją pojęcia takie jak „to samo” i „inne”, zapamiętują je, a nawet mogą stosować je do nigdy wcześniej nie widzianych obiektów, bez żadnych wskazówek społecznych ani treningu, jak podają badacze ostatnie badania.

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak poradziła sobie kaczka:

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu