„Diabelskie rogi” stały się popularne i są w 100% prawdziwe!

Entuzjasta fotografii Elias Chasiotis spędził ostatnie dni 2019 r. w Katarze i zdecydowanie były one warte podróży. Podczas jednego z tych dni miało miejsce zaćmienie Słońca, gdy Słońce zaczęło wznosić się nad horyzontem, przez co wyglądało jak diabeł wschodzący z wód. I Chasiotis to wszystko uchwycił na fotografiach!

„Astronomia mnie pociąga, odkąd byłem dzieckiem.” – powiedział Chasiotis. „Od 15 lat jestem również amatorskim astrofotografem. Zrobiłem te zdjęcia w nadmorskim mieście Al Wakrah w Katarze rano 26 grudnia 2019 r., gdy trwało zaćmienie pierścieniowe.”

Obrazy nie są wynikiem czystego przypadku i szczęścia. Chasiotis celowo wybrał miejsce z otwartym horyzontem, gdzie miał doskonały widok na zaćmione słońce wyłaniające się z morza. „Miałem nadzieję, że efekty optyczne, takie jak gorszy miraż, będą widoczne i miałem szczęście je uchwycić.” – powiedział. „Warunki pogodowe na początku nie wyglądały dobrze, ponieważ na południowym wschodzie było dużo zamglenia i niskich chmur. Martwiłem się, że z zaćmienia nic nie wyjdzie. Jednak gdy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało to jak dwa oddzielne kawałki, niczym czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce przybrało formę półksiężyca, z widocznym niższym efektem mirażu. Ze względu na swój kształt zjawisko nazywano „diabelskim wschodem słońca.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu