Dzieci z USA i Meksyku bawią się razem na huśtawkach zbudowanych na murze granicznym wbrew Trumpowi!

Przypomnij sobie najwcześniejsze dni swojego dzieciństwa. Z pewnością pamiętasz uśmiech i zabawę z przyjaciółmi na placach zabaw, niezależnie od tego, czy byłeś na huśtawce, czy na karuzeli. Jednak prawdopodobnie nie spodziewałbyś się, że zobaczysz huśtawki w pobliżu mocno strzeżonej granicy, prawda?

Jak prosto z bajki – zestaw szokujących różowych huśtawek pojawił się w samym środku muru granicznego Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Nic dziwnego, że huśtawki stały się natychmiastowym hitem. Dzieci (i dorośli!) gromadzili się, by się nimi bawić, nie przejmując się metalową ścianą graniczną, która ich dzieliła.

Huśtawki zostały zainstalowane tuż przy granicy amerykańsko-meksykańskiej między El Paso w Teksasie a Ciudad Juárez w Meksyku. Geniuszami tego genialnego i zabawnego pomysłu byli dwaj profesorowie. Są to Ronald Rael, profesor architektury na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i Virginia San Fratello – profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Stanowym w San José

Rael zamieścił na Instagramie filmy i zdjęcia huśtawek w akcji. Najlepsze jest to, że wszyscy je pokochali, bez względu na wiek! Wpis Rael stał się popularny i zyskał ponad 32 700 polubień (i wciąż rośnie), a także ponad 870 komentarzy.

„To jedno z najbardziej niesamowitych doświadczeń w karierze mojej i @vasfsf, które ożywiło koncepcyjne rysunki Ściany Teetertotter z 2009 roku w wydarzeniu pełnym radości i wspólnoty przy ścianie granicznej.” – napisał Rael na Instagramie, mówiąc o tym, jak różowe huśtawki zostały zainspirowane projektem sprzed 10 lat. „Mur stał się dosłownie punktem kulminacyjnym stosunków USA-Meksyk, a dzieci i dorośli po obu stronach byli w znaczący sposób powiązani z uznaniem, że działania, które mają miejsce z jednej strony, mają bezpośrednie konsekwencje z drugiej strony.”

Jedną z rzeczy, z których Donald Trump jest najbardziej znany (i krytykowany), jest chęć zbudowania muru między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Według The Guardian, sąd najwyższy Stanów Zjednoczonych niedawno wydał wyrok na korzyść Trumpa i zezwolił mu na wykorzystanie 2,5 miliarda dolarów funduszy Pentagonu na cztery kontrakty w celu zastąpienia istniejących barier ogrodzeniem.

Podczas gdy Trump jest często krytykowany za swoje plany dotyczące murów granicznych, daleko mu do pierwszego amerykańskiego przywódcy, który zaczął budować mur. Prezydenci George H. W. Bush, Bill Clinton i George W. Bush autoryzowali projekty rozbudowy muru granicznego.

View this post on Instagram

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. – Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture #teetertotterwall #seesaw #subibaja

A post shared by Ronald Rael (@rrael) on

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu