Fotograf śledził wiewiórki codziennie przez 6 lat a oto jego najlepsze zdjęcia!

Geert Weggen jest holendersko-szwedzkim profesjonalnym międzynarodowym fotografem specjalizującym się w fotografowaniu czerwonych wiewiórek. Jego prace zostały opublikowane za granicą w gazetach, książkach, kalendarzach i telewizji oraz czasopismach.

„6 lat temu na progu mojego domu stał lis, a ja natychmiast wróciłem do środka, by przynieść mu trochę mięsa.” – powiedział Geert. „Lis codziennie wracał, by zdobyć więcej jedzenia i wykorzystałem to jako okazję do zrobienia kilku zdjęć.”

„Pod koniec drugiego tygodnia lis wylądował na balkonie, gdzie wchodził w interakcje z różnymi rekwizytami, których używałem do fotografii. Niedługo przed południem odwiedził mnie rosyjski ptak i kontynuował to codziennie. Nagle mój balkon stał się pracownią wypełnioną rekwizytami natury, kamerami, lustrami itp. Swobodnie operowałem aparatem fotograficznym, gdy ptak spędzał czas wśród rekwizytów szukając ukrytego jedzenia w scenach, które stworzyłem. Niektóre zdjęcia z tego spotkania zostały nagrodzone i opublikowane.”

„W końcu pojawiły się czerwone wiewiórki i wciąż przychodzą codziennie do mojego zewnętrznego studia. Nie wiedziałem wtedy, że stanie się to moim życiem.” – dodaje fotograf.

„Od zeszłego roku organizuję warsztaty wiewiórkowe w domu. Warsztaty organizowane są dwa razy w roku, kiedy przybywają młode wiewiórki. Do tego pięciodniowego warsztatu może dołączyć maksymalnie 3 uczestników.”

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?