Fotograf stworzył galerię psów, które są idealnie niedoskonałe!

Poznajcie Bali Pip, figlarne szczenię uratowane z ulic Bali, które cierpi na mange, ślepego, ale lojalnego Shazzę, Raula, który cierpi na częściowy paraliż i wiele innych w nowej książce nagrodzonego fotografa zwierzęcego Alexa Cearnsa. Portrety idealnie niedoskonałych psów potrafią zainspirować, zajmując szczególne miejsce w sercu dzięki zdolności do przezwyciężenia fizycznych przeciwności. Cearns zręcznie uchwycił nieodłączne piękno ducha – psią słodycz, wytrzymałość i siłę.

„Jednym z moich najbardziej pasjonujących celów jako fotografa zwierzęcego jest uchwycenie uroczych subtelności, które sprawiają, że wszystkie stworzenia są cenne i niepowtarzalne. Kocham każde zwierzę, które mam zaszczyt fotografować, ale te postrzegane jako inne posiadają szczególne miejsce w moim sercu. To biedaki, które straciły nogi, urodziły się bez oczu lub wciąż posiadają blizny dawnego maltretowania.” – opowiada Alex Cearns. „Większość zwierząt z dolegliwościami nie rozwodzi się nad swoimi problemami, dostosowują się do swoich ciał bez zarzutu i przeżywają z determinacją, zawsze starając się być zaangażowanymi we wszystko, co mogą i tak bardzo jak czyni to zwierzę pełnosprawne.”

„Upór zwierząt, aby przezwyciężyć przeciwności losu nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, czerpią one jak najwięcej z życia i od nich nauczyłem się tego, że widzę pozytywy w każdej sytuacji i nigdy się nie poddaję.”

Książka „Perfect Imperfection – Dog Portraits of Resilience” jest dostępna od 19 marca 2018 roku i jest książką dla wszystkich, którzy kochają psy. Część wpływów ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Australian Animal Cancer Foundation, aby pomóc im w znalezieniu leku na raka psów.

1. Aryah, zmiażdżona w łonie matki

2. Bali Pip, cierpiący na chorobę Mange

3. Mya, która jest ślepa

Reklama

4. Dot, który stracił oko

5. Jessie, który kocha swój wózek

6. Jakk, który urodził się z zdeformowanymi przednimi łapami

7. Vegemite, który stracił oko

Reklama

8. Bandit, który został oblany kwasem

9. Reuben i Keisha, ze swoimi wózeczkami

10. Szczeniaki Penny, cierpiące na Mange

11. Raul z wózkiem

12. Lady Bug, która jest ślepa

Reklama
Chcesz więcej?