Fotograf uchwycił niezwykle rzadkiego białego renifera podczas wędrówki po Norwegii!

Jakby z kapryśnej świątecznej opowieści, niezwykle rzadki młody biały renifer został ostatnio zauważony w Oslo w Norwegii przez fotografa Madsa Nordsveena, a jego zdjęcia są urzekające.

24-latek powiedział: „Szedłem w góry, szukając pięknych krajobrazów dla mojej fotografii podróżniczej, kiedy znikąd zauważyłem to cudowne małe stworzenie.” Podczas gdy zwierzę było prawie całkowicie zakamuflowane przez zimowe tło, fotograf powiedział, że maleństwo nie próbowało się ukryć, a nawet „pozowało” do górskich obrazów.

Ale Nordsveen zrobił coś więcej niż tylko zdjęcia z tego doświadczenia: „Podszedł do mnie bardzo blisko i patrzyliśmy sobie prosto w oczy. Po kilku minutach matka maleństwa wyszła zza drzew tuż za nim. Chodził kilka minut, zanim wrócił do matki. To było bardzo magiczne i bajkowe.”

Białe renifery mają rzadką mutację genetyczną, która usuwa ich pigment z ich futra, aby umożliwić im wtopienie się w śnieżne otoczenie. W przeciwieństwie do albinosów, wciąż mają ciemną pigmentację w oczach i porożach.

Reklama

Chcesz więcej?