Fotografka stworzyła kontrowersyjną intymną serię z nieznajomymi!

24-letnia fotografka Marie Hyld była zmęczona oglądaniem „tych samych perfekcyjnych postów i zdjęć” w internetowych witrynach i aplikacjach. Próbując znaleźć „coś prawdziwego”, postanowiła sama coś stworzyć. Jej projekt fotograficzny Lifeconstruction przedstawia Marie, która udaje, że ma poważne relacje z przypadkowymi nieznajomymi, których poznała chwilę przed zrobieniem zdjęć.

Marie pisała o swoich zamiarach na Tinderze. Opisała, jak chciała spotkać się z nieznajomymi i sfotografować się z nimi tak, jakby byli parą. Artystka dała również jasno do zrozumienia, że ​​zdjęcia zostaną ostatecznie upublicznione. Marie odnalazła swojego chłopaka po czterech latach na Tinderze.

„Wydaje mi się, że dzisiaj brakuje nam spotkań twarzą w twarz.” – powiedziała Marie. „Nigdy nie jesteśmy naprawdę obecni w naszych interakcjach. Jak widzę, jest coraz gorzej, a media społecznościowe są w dużej mierze odpowiedzialne za to. To ironiczne, że mój projekt zasadniczo nie mógłby istnieć bez Tindera.” Hyld świadomie nie planowała żadnej ze swoich randek. „Bywały takie dni, w których po prostu nie miałam energii i motywacji, by połączyć się z moją głębszą, szczerą sobą i dniami, w których miałam ochotę przekopać się w głąb siebie i nieznajomego.”

„Raz lub dwa razy byłam wstrząśnięta, ponieważ uczestnik przekroczył moje granice. Byłam jednak na to przygotowana i mogę teraz powiedzieć, że pomogło mi to lepiej poznać siebie.” Marie twierdziła, że ​​jej chłopak był jedynie wsparciem, dając jej swobodę tworzenia tego, co uznała za stosowne.

Marie twierdzi, że wszyscy „nigdy nie powinniśmy się bać” stworzyć intymności i „głębię” z innymi. „Ważne jest, aby szukać, znaleźć i wypełnić się czymś prawdziwym”.

Reklama

Chcesz więcej?