Golden Retriever zaskakuje właściciela, ratując małego koalę!

Australia nigdy nie jest nudna. Niedawno Kerry McKinnon ze Strathdownie w Zachodniej Wiktorii otrzymała niespodziankę od swojego Golden Retrievera o imieniu Asha, której prawdopodobnie nie doświadczył żaden inny właściciel psa na świecie.

Temperatury w okolicy czasami spadają do 5 stopni Celsjusza (41F) we wczesnych godzinach. I nie każde zwierzę ma futro tak ciepłe jak Asha.

„Było dość wcześnie rano, a mój mąż krzyknął do mnie, abym spojrzała na coś.” – powiedziała Kerry. „Na początku nie wiedziałam, o czym on mówi, ale potem zobaczyłam tę maleńką koalę przytuloną do Asha.”

Kerry przyznała, że ​​na początku nie popierała heroizmu jej psa. „Po prostu wybuchnęłam śmiechem. Biedna Asha nie wiedziała, co myśleć, tylko patrzyła na mnie z takim zmieszanym spojrzeniem.” – dodała McKinnon. „Wyglądała na trochę winną, kiedy wyszłam zobaczyć, co się dzieje. Jej mina była zabawna.”

„Wciąż spoglądała na koalę, ale nie próbowała go z siebie ściągnąć ani nic. Była szczęśliwa, pozwalając mu się w nią przytulić.”

Zawsze pozostanie tajemnicą, w jaki sposób koala dołączyła do Ashy. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że urocze stworzenie zostało oddzielone od swojej matki, pomimo, że wciąż było wystarczająco młode, aby z nią żyć. „Myślę, że ta młoda koala wypadła z torby swojej mamy i nie wiedziała, co robić. Po prostu wróciła na naszą tylną werandę i zobaczyła psy, po czym postanowiła przytulić się do futra Asha, ponieważ jest miłe i ciepłe.”

„Asha definitywnie uratowała życie koali, utrzymując go w cieple. On by tam umarł, gdyby został sam przez całą noc. Biedne maleństwo mogłoby zostać zabrana przez lisa lub coś podobnego.” Kerry powiedziała, że „nie było łatwo” oddzielić je od siebie, bo koala nie chciała puścić Ashy.

Kobieta powiedziała, że ​​zwierzak miał się dobrze. Po sprawdzeniu przez weterynarza, lokalny opiekun koali wziął go pod opiekę, aż zostanie wypuszczone z powrotem na wolność. „Myślę, że psy mają ten instynkt ochronny. Koala nie chciała opuścić Ashy. Kiedy zdjęliśmy koalę i owinęliśmy ją kocem, syknęła na mnie.”

„To była naprawdę niesamowita przygoda i tak wyjątkowo australijska. „

Australia nigdy nie jest nudna, nawet dla właścicieli psów

„Było dość wcześnie rano, a mój mąż krzyknął do mnie, abym spojrzała na coś”

„Na początku nie wiedziałam, o czym on mówi, ale potem zobaczyłem maleńką koalę przytuloną do Ashy”

„Myślę, że młoda koala wypadła z torby swojej mamy i nie wiedziała, co robić”

„On by tam umarł, gdyby został sam przez całą noc. Biedne maleństwo mogło też zostać zabrane przez lisa lub coś podobnego”

Po sprawdzeniu przez weterynarza, lokalny opiekun koali zaopiekował się dzieckiem, dopóki nie zostanie wypuszczone na wolność

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu