Hodowca porzucił 5-miesięcznego psa, ponieważ był „za duży”, a teraz z pewnością tego żałuje!

Psy mogą być najlepszym przyjacielem człowieka, ale to nie znaczy, że człowiek zawsze jest przyjazny dla psów. Niezależnie od tego, czy chodzi o walki psów, znęcanie się czy zaniedbywanie, są ludzie, którzy są dość okrutni dla tych zwierząt. Szpic miniaturowy Bertram nauczył się tej okropnej lekcji, gdy został pozostawiony przez swoich hodowców, ponieważ był „zbyt duży, by go sprzedać”. Na szczęście dla Berta, nowojorska artystka Kathy Grayson znalazła go na portalu Petfinder i natychmiast zdecydowała się adoptować szczeniaka.

Pierwotnie nazwany jako „Jasper”, miał ​​coś w oczach przyciągnęło uwagę Kathy. „Poleciałam do Tulsy i pojechałam do miasta, aby go zabrać, to była wspaniała przygoda. Schronisko było smutne, że on odchodzi, ale lepszym dla niego było dostanie specjalnej porcji dodatkowej miłości.” – powiedziała Grayson.

Artystka nie jest jedyną osobą, która zauważyła coś wyjątkowego w Bercie, internet zakochał się w tym szpicu miniaturowym, a teraz ma ponad 93 tys. obserwujących na Instagramie.

W wolnych chwilach pracuje jako „koneser sztuki” w galerii swojej właścicielki The Hole. „Uwielbiam, gdy ludzie przychodzą do galerii, aby zobaczyć Bertiego lub kiedy przynoszą swoje psy na spotkanie z Bertiem!”- powiedziała artystka.

Jeśli chodzi o niesamowity sukces w mediach społecznościowych Berta, jego właścicielka mówi, że nie jest zaskoczona: „Bert jest wspaniałym psem i sprawia, że ​​ludzie są szczęśliwi, internet i media społecznościowe są zbudowane dla uroczych zwierzątek, ludzie potrzebują antidotum na codzienne złośliwości.”

Kiedy szpic miniaturowy Bertram miał zaledwie 5 miesięcy, porzucił go hodowca psów

Reklama

Powodem było to, że szczeniak był „zbyt duży, by go sprzedać”

Jego właścicielka Kathy Grayson znalazła go na stronie Petfinder i przywiozła go do Nowego Jorku, gdzie jest właścicielką galerii sztuki

„Bert jest bardzo spokojny i wyluzowany, ciekawski i beztroski” – powiedziała Kathy

Reklama

Teraz Bert pomaga Kathy w jej galerii sztuki jako koneser sztuki

Niedawno skończył 5 lat i świętował urodziny w dobrym stylu

Z pewnością ma przed sobą jeszcze wiele szczęśliwych lat

Reklama
Wyślij znajomemu