IKEA poprosiła ludzi o poniżanie rośliny przez 30 dni, a efekt jest szokujący!

Poniżanie rośliny to życiowy eksperyment sieci sklepów IKEA, w którym wzięło udział tysiące dzieci, aby pomóc zwiększyć świadomość na temat Dnia Przeciwdziałania Poniżaniu 4 maja, akcja rozgrywała się na Bliskim Wschodzie.

Eksperyment na żywo polegał na tym, że IKEA zestawiła dwie rośliny i ustawiła je w szkole. Jedna roślina była karmiona komplementami i słowami zachęty, podczas gdy druga była werbalnie poniżana nienawistnymi słowami. Uczniowie zostali zachęceni do nagrania własnego głosu, aby podzielić się swoją miłością z pierwszą rośliną i wyrazić krytykę do drugiej, z pierwszej ręki lub za pośrednictwem interakcji z mediami społecznościowymi. Po 30 dniach wyniki mówiły same za siebie – podczas gdy komplementowana roślina dalej się rozwijała, poniżona roślina wyraźnie chorowała i miała opadające, brązowe liście.

Obie rośliny były traktowane dokładnie tak samo: z tą samą ilością wody, odżywiane światłem słonecznym i nawozem. Jedyną różnicą jest to, że mówione były słowa krytyki do jednej rośliny i słowa zachęty do drugiej, przez 30 dni. Pod koniec eksperymentu imponujące wyniki mówiły same za siebie.

Co by się stało gdybyś poniżał roślinę przez 30 dni?

IKEA zdecydowała się to sprawdzić, aby pomóc zwiększyć świadomość na temat Dnia Przeciwdziałania Poniżaniu 4 maja, akcja rozgrywała się na Bliskim Wschodzie

Reklama

Ustawili dwie rośliny w szkole

Jedna z roślin była komplementowana i motywowana

Druga natomiast była poniżana słowami nienawiści

Reklama

Obie rośliny były traktowane tak samo

Dostawały tyle samo wody, nawozu i miały taki sam dostęp do światła

Rezultat mówi sam za siebie

Obejrzyj wideo i poznaj szczegóły eksperymentu:

Reklama
Chcesz więcej?