Ilustrator pokazuje jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby w 2018 roku realizowały swoją karierę!

Przyzwyczailiśmy się widzieć księżniczki Disneya żyjące w morzu lub pod tyranią toksycznej macochy. Ale są też artyści, którzy postrzegają je inaczej, np. dodając je na zdjęcia celebrytów. Tym razem chcielibyśmy skierować twoją uwagę na sposób, w jaki Matt Burt ponownie je przedstawił. Kreatywny projektant graficzny stworzył niedawno serię przedstawiającąy księżniczki Disneya jako współczesne kobiety rozwijające kariery – wyglądają zupełnie nieźle!

„Widziałem wiele nowych wyobrażeń o księżniczkach, ale nie takich jak te – pokazując je jako odnoszące sukcesy kobiety.” – powiedział Burt. „Dla wielu ludzi księżniczki Disneya stały się czymś więcej niż tylko postaciami z filmów. Chciałem je stworzyć, by zainspirować innych w nadziei, że znajdą karierę, którą kochają, oraz taką, która robi różnicę na świecie.”

Kopciuszek została działaczką na rzecz praw zwierząt, Anna i Elsa są obecnie naukowcami walczącymi ze zmianami klimatu, a Merida jest sportowcem olimpijskim. Matt nie tylko mistrzowsko je odmalował, ale przypisał im role, które z pewnością postrzegamy jako kochające. Twierdzi, że wymyślanie wszystkich prac było wysiłkiem zespołowym. „Pracowałem z moimi współpracownikami w Simple Thrifty Living, aby ustalić, jakie kariery mogłyby mieć księżniczki oparte na ich osobowościach i wydarzeniach z filmów. Wiedzieliśmy, że chcemy, by te kobiety odgrywały ważne role, więc to nie tylko wybór kariery, która pasowałaby do nich z punktu widzenia fabuły, ale także taka, która pasowałaby do tematu projektu.”

„Realizacja tego projektu trwała dwa i pół miesiąca, to był projekt pasjonujący, który musiałem pogodzić z normalnymi codziennymi obowiązkami w pracy, ale udawało mi się wykonać mniej więcej jedną ilustrację tygodniowo.”

„Jestem fanem Disneya, ale nie powiedziałbym, że jestem fanatykiem, jak większość ludzi w moim wieku, dorastałem oglądając filmy Disneya i wspominam je z czułością, a gdy dorastałem, doceniłem dzieła i pracę, którą poświęcili na animację.”

1. Anna i Elsa

2. Mulan

3. Merida

Reklama

4. Jasmina

5. Pocahontas

6. Bella

7. Aurora

8. Tiana

Reklama

9. Kopciuszek

10. Ariel

11. Vaiana

12. Śnieżka

13. Roszpunka

Reklama
Wyślij znajomemu