Internet nie może uwierzyć w postawę jaką prezentuje żołnierz, który stracił nogę przez Muzułmanina!

Chris Herbert stracił nogę w 2007 roku, po tym jak przydrożna bomba eksplodowała obok jego pojazdu brytyjskiej armii w Basrze, w Iraku. W wieku 19 lat miał również do czynienia z utratą swojego najlepszego przyjaciela, który zginął podczas ataku.

Takie tragiczne i traumatyczne przeżycie złamałoby wielu mężczyzn, pozostawiając ich zgorzkniałych, pokręconych i pełnych nienawiści. Ale to nie dotyczy Chrisa. Udało mu się zachować pozytywne nastawienie do życia i nie pozwolił, by ludzie go dołowali.

Wraz z rosnącymi w wielu krajach zachodnich nastrojami anty-muzułmańskimi niektórzy ludzie dostrzegli w Chrisie cenne narzędzie propagandy. „Zobacz, co zrobili temu odważnemu żołnierzowi, który służył swojemu krajowi!” Sfrustrowany rasizmem wokół niego i ludzkimi przekonaniami opartymi na jego doświadczeniu, zdecydował, że ma tego dość i napisał wymowny tekst, który każdy powinien przeczytać. Eksperci odrzucają argumenty za sądzeniem miliardów ludzi na podstawie działań mniejszości ekstremistów, Chris ujawnia wrodzoną głupotę islamofobii i zachęca ludzi, by zamiast tego widzieli dobro w sobie nawzajem.

W niezwykłym poście udostępnionym na Facebooku pisze o tym, że zamachowiec stracił ramię podczas ataku. Chris, który stracił nogę został przetransportowany do szpitala, gdzie stale Muzułmanie udzielali mu pomocy. Jedna osoba go skrzywdziła, jednak wiele uratowało, a wszyscy byli tego samego wyznania. Chris apeluje, aby nie oceniać każdego poprzez działania jednostek. Na końcu zaleca, aby każdy zajął się sobą i swoimi rodzinami.

Chris Herbert stracił nogę w 2007 roku, po tym jak przydrożna bomba eksplodowała obok jego pojazdu brytyjskiej armii w Basrze, w Iraku

Reklama

W wieku 19 lat miał również do czynienia z utratą swojego najlepszego przyjaciela, który zginął podczas ataku

Od czasu traumatycznego doświadczenia ciągle zadawano mu jedno pytanie, więc postanowił napisać na Facebooku szczerą odpowiedź

Post stał się popularny, ponieważ ludzie odrzucili antysemiskie nastroje w Wielkiej Brytanii

Reklama

Chris zdołał zachować pozytywne nastawienie do życia i nie pozwala, by ludzie go dołowali

Kiedy grupa islamofobiczna próbowała zrekrutować go jako maskotkę do swojej organizacji, skończyła się jego cierpliwość

Więc postanowił przemówić

Reklama
Wyślij znajomemu