Internetowi trolle w seksistowski sposób obrazili 16-letnią podróżniczkę, jej odpowiedź jest genialna!

16-letnia australijska narciarka Jade Hameister jest nietypową nastolatką. Po wyczerpującej, 37-dniowej podróży przez Antarktydę, stała się najmłodszą osobą, która ukończyła „Polarny Hat Trick”, który obejmuje przemierzanie bieguna północnego, bieguna południowego i pokrywy lodowej Grenlandii. Co więcej, nauczyła dała nauczkę trollom, której nigdy nie zapomną.

Kilka lat temu Hameister wygłosiła prelekcję TEDx, wyjaśniając jej podróż w celu zdobycia Polarnego Hat Tricka i zachęcając inne młode kobiety do podążania za swoimi marzeniami. I chociaż już wtedy jechała na biegun północny, jej osiągnięcia nie powstrzymały trolli od bombardowania jej seksistowskimi uwagami. Jednym z najbardziej popularnych nieprzychylnych komentarzy był „Zrób dla mnie kanapkę.” 13 stycznia tego roku, po jej największym życiowym sukcesie, Hameister właśnie to zrobiła.

Po rozmowach, Jade jeździła na nartach bez niczyjej pomocy przez lodową Grenlandię w 2017 roku, kończąc drugą część hat-tricka. Aby dotrzeć do bieguna południowego, ciągnęła 100-kilogramowe sanki 600 km przez Antarktydę.

Tam zrobiła zdjęcie na Ceremonialnym Biegunie Południowym trzymając talerz. Jade dodała podpis: „Zrobiłam ci kanapkę (z szynką i serem). Teraz przyjdź (…) na biegun południowy i możesz ją zjeść.”

„Te ostatnie lata były pełne szalonych nowych doświadczeń.” – napisała Jade. „Doświadczenia, które zmieniły mnie i moją duszę. Nowe pinezki na mojej mapie, nowe zapachy, nowe smaki, nowi przyjaciele, nowe kultury i nowy sposób myślenia. Przebrnęłam przez to, co kiedyś uważałam za swoje granice i rzuciłam wyzwanie temu, co kiedyś uważano za niemożliwe dla młodych kobiet.”

Reklama

16-letnia australijska narciarka Jade Hameister została najmłodszą osobą, która ukończyła Polarny Hat Trick.

Reklama

Po rozmowie z TEDx 2 lata temu otrzymała od mężczyzn bardzo nieprzyjemne komentarze, mówiące: „Zrób mi kanapkę.”

Aby umieścić je na swoim miejscu, wymyśliła idealny plan zemsty: zrobiła kanapkę i kazała im po nią przyjść na biegun południowy. „Zrobiłam ci kanapkę (z szynką i serem). Teraz przyjdź (…) na biegun południowy i możesz ją zjeść.”

Reklama
Chcesz więcej?