Japońska firma tworzy torebki herbaciane z morskimi stworzeniami, które „ożywają” w kubku!

Nie ma nic bardziej przyjemnego niż filiżanka pysznej herbaty po długim dniu. Pomimo faktu, że biznes i kultura herbaty dynamicznie się rozwijają, to tradycyjna konstrukcja torebki na herbatę nie zmieniła się od wielu lat i zdecydowanie nadszedł czas na bardziej kreatywne podejście do zwykłego opakowania herbaty. Oto japońska firma Ocean Teabag, która przedstawia swoje urocze torebki z herbatą, które z pewnością sprawią, że będziesz chciał napić się herbaty.

Marka Ocean Teabag nawiązała współpracę ze sklepem z dziwacznymi produktami, a także księgarnią Village Vanguard, aby stworzyć serię torebek o tematyce zwierzęcej. Te oryginalne torebki herbaciane obejmują meduzy, ośmiornice, izopody, a nawet kilka zwierząt lądowych, takich jak tanuki. Po dodaniu do filiżanki torebki z herbatą sprawiają, że wygląda to tak, jakby istota pływała w twojej herbacie. Teraz jest to coś, co zdecydowanie warto pokazać na swoim Instagramie.

Torebki na herbatę kosztują 1820 jenów, czyli około 16 dolarów. W wywiadzie twórcy firmy powiedzieli, że działania rozpoczęli się 3 lata temu, a ich pierwszym projektem była torebka z delfinami, która później przerodziła się w bardziej unikalne wzory. Obecnie zespół składa się z 10 osób, ale wydaje się, że z popularnością, którą zyskują, może wkrótce wzrosnąć.

Torebka w kształcie kałamarnicy jest wypełniona czarną herbatą Pu’er, która została zainspirowana atramentem kalmara, a także ma słodki smak persimmon. Mimo że ośmiornica i herbata w kształcie kałamarnicy są najbardziej popularne wśród kupujących, istnieją również inne urocze opcje, takie jak torebka w kształcie pingwina wypełniona herbatą z rumianku.

Zespół The Ocean Teabags podzielił się także informacją, że ​​planuje się rozwijać, tworząc w przyszłości ruchome i świecące torebki z herbatą. Obecnie w sklepie internetowym jest ponad 50 rodzajów wyjątkowych torebek z herbatą. Jeśli chodzi o tradycję herbacianą, zapisy mówią, że herbata została po raz pierwszy serwowana w Japonii przez cesarza Shomu w roku 729 podczas specjalnej ceremonii buddyjskiej.

Herbata w Japonii jest masowo spożywana ze względu na korzyści zdrowotne. Niestety, japońska produkcja herbaty jest ograniczona, co oznacza, że ​​następnym razem, gdy będziesz chciał spróbować pysznej japońskiej herbaty, będziesz musiał po prostu podróżować do Krainy Wschodzącego Słońca.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu