Kawa i herbata zamieniły się w piękną sztukę – autorstwa Giulii Bernardelli!

Co możesz zrobić z jedzeniem i kawą? Po prostu zjeść i wypić, prawda. Ale tak nie jest z Bernulią, twórczą artystką żywieniową na Instagramie.

Guilia Bernardelli, znana na Instagramie jako Bernulia, to włoska dama, która tworzy niesamowitą sztukę z resztkami jedzenia, takimi jak rozlana kawa, śniadanie i lody. Ale większość jej prac jest wykonywana za pomocą kawy. Jak wiemy, plamy po kawie to naprawdę trudne zadanie do sprzątania, ale ta genialna artystka zamieniła brudne rzeczy w piękne dzieło sztuki, używając rozlanej cieczy i łyżki lub czegokolwiek innego, co było w pobliżu.

Według niej, nigdy nie planuje kreacji z góry. Mówiąc o swojej wyjątkowej pasji, twierdzi: „Postanowiłam zastąpić pędzel tym, co oferuje nam natura, takimi jak liście, skóra owoców lub po prostu jedzenie.”

Inspirując się naturą, w przeciwieństwie do innych twórców, którzy szkicują przedmioty za pomocą kawy, Bernulia stworzyła dzieła kawowe oparte na rozlanej kawie, zredagowała i nadała regularnym plamom nowej formie, przechodząc w przyciągające uwagę kształty i obrazy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Reklama

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Reklama

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

Reklama
Chcesz więcej?