Kobieta podczas joggingu znalazła dziecko zakopane żywcem. Po 20 latach się spotkali!

Matthew Whitaker jest niesamowicie szczęśliwy, że dziś żyje i zawdzięcza to wszystkim działaniom Azity Milanian, która odnalazła go żywcem pogrzebanego w lesie zaledwie kilka godzin po urodzeniu, 20 lat temu.

Teraz Matthew i Azita dzięki emocjonalnemu reportażowi Ryana Seacresta, po raz pierwszy spotkali się od tamtego pamiętnego dnia. „Czekałam na ciebie przez 20 lat!” -powiedziała Azita do Matthew. „Jesteś dokładnie taki, jak sobie wyobrażałam. Domyślałam się twojego rozmiaru, wszystkiego. Dziękuję, że wkroczyłeś w moje życie i zmieniłeś je. Wiedziałam, że znowu się połączymy. W dniu, w którym cię spotkałam, potwierdziłeś moją wiarę. Bóg doprowadził nas do jakiegoś celu.”

Azita znalazła Mathew podczas joggingu na szlaku w Altadena w Kalifornii w 1998 roku. Został zakopany w płytkim grobie, pokrytym brudem., praktycznie bez dostępu do tlenu. Jeden z psów Azity zaalarmował ją, że stopy Matthew wystają ponad ziemię. „Poszedł po coś i myślałam, że to martwe zwierzę.” – powiedziała w wywiadzie, 20 lat temu. „Potem, gdy spojrzałam głębiej w ziemię, zobaczyłam, że to dziecko.” Zaczęła gorączkowo kopać ziemię rękami. Potem powiedziała: „Krzyknęłam. Był tam niebieski ręcznik, a w nim dziecko.”

Po wybraniu numeru 911 bez powodzenia, powiadomiła o tym przejeżdżającego kierowcę. Kierowca udał się na lokalny posterunek policji, a Azita pozostała z Matthew, pocieszając go i oczyszczając. „Złapał mnie za nadgarstek i przestał płakać.” – powiedziała Azita. „To było bardzo emocjonalne. Jaki chory człowiek zrobiłby coś takiego? Wciąż miał pępowinę wiszącą na brzuchu.”

O dziwo, Matthew przeżył i został przewieziony do domu dziecka. Azita nigdy więcej go nie zobaczyła, a jego matka, ta, która go opuściła, nigdy nie została odnaleziona. Matthew nie dowiedział się o swojej niewiarygodnej drugiej szansie życia do niedawna.

„Byłem w samochodzie z moją matką chrzestną i nagle ona spytała: ‚czy ktoś kiedykolwiek powiedział ci prawdziwą historię o tym, jak cię znaleziono?’, odpowiedziałem, że nie. Ona wtedy opowiedziała mi tę historię, a ja byłem podekscytowany. Gdy wróciłem do domu zacząłem badania i mówiłem o tym każdemu, ponieważ czułem się wspaniale, że przeżyłem coś tak niemożliwego.”- powiedział sam Matthew.

Para planuje pozostać w kontakcie, a Azita jest w końcu w stanie spełnić swoje marzenie. Po tym, jak początkowo orientowała się w jak stanie jest Matthew, wiele lat temu powiedziano jej, że został adoptowany i nie będzie mogła już go zobaczyć. „To było najbardziej frustrujące doświadczenie.” – powiedziała Azita w Los Angeles. „Miałam nadzieję, że mnie znajdzie, w ten sam sposób, w jaki znaleźliśmy się tamtego dnia.”

W 1998 roku Azita Milanian biegała z psami na pustym szlaku turystycznym w Altadena w Kalifornii

Jeden z psów Azity pokazał jej, że drobne stopy wystają ponad ziemię

„Poszedł po coś i myślałam, że to martwe zwierzę”

Reklama

„Potem, gdy spojrzałam głębiej w ziemię, zobaczyłam, że to dziecko. Krzyknęłam. Był tam niebieski ręcznik, a w nim dziecko”

„Wciąż miał pępowinę wiszącą na brzuchu”

Cudem Matthew przeżył i został przewieziony do domu dziecka. Azita nie widziała go do czasu…

Teraz, 20 lat później, Matthew w końcu dowiedział się historii o tym, jak został znaleziony i postanowił odwiedzić miejsce, w którym został skazany na śmierć

I wreszcie spotkał się ze swoim aniołem stróżem podczas emocjonalnego spotkania

Reklama

„Czekałam na ciebie przez 20 lat”

„Jesteś dokładnie taki jak sobie wyobrażałam. Domyślałam się twojego rozmiaru, wszystkiego „

„Dziękuję, że wkroczyłeś w moje życie, zmieniłeś je. Wiedziałam, że znowu się połączymy „

„W dniu, w którym go spotkałam, potwierdził moją wiarę. Bóg połączył nas razem w jakimś celu”

Zobacz cały emocjonalny wywiad:

Reklama
Chcesz więcej?