Koreański fotograf Sim Kyu-Dong pokazuje, jak biedni ludzie żyją w „Goshitel”!

Dla obcokrajowców Korea Południowa jest znana z zaawansowanej technologii, imponujących drapaczy chmur, pysznego jedzenia i honorowych tradycji. Istnieje jednak strona kraju, którą odwiedzający rzadko widzą, na przykład „Goshiwon” i „Goshitel” – małe, ciasne, tanie mieszkania, w których żyją biedni ludzie w Korei Południowej.

Południowokoreański fotograf Sim Kyu-dong spędził około 5 lat mieszkając w Goshiwon w Seulu, kiedy przeprowadził się tam do pracy i dokumentował życie tamtejszych ludzi swoim aparatem. Fotograf, który przyjechał z Gangneung w prowincji Gangwon, nie miał innego wyboru, ponieważ czynsz za Goshiwon był tani, nie trzeba było wpłacać depozytu i nie było opłat za utrzymanie.

„Goshiwon jest zbudowany specjalnie dla studentów przygotowujących się do różnych testów, takich jak egzamin adwokacki czy egzamin służby cywilnej. Korzystałem z Goshiwon, ilekroć wyjeżdżałem z domu i zostawałem w Seulu. To było dobre zakwaterowanie.” – powiedział Sim. „W ten sposób spędziłem około 5 lat w Seulu w Goshiwon.”

Pokoje Goshiwon są bardzo podobne do pokoi wieloosobowych, mają wspólne kuchnie i łazienki oraz przyciągają wielu studentów i pracowników migrujących. Tymczasem pokoje Goshitel są nieco bardziej przestronne, ale o wiele trudniejsze w zdobyciu. Goshiwon i Goshitel są często używane jako synonimy w Korei Południowej.

Instagram: @simkyudong

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu