Ludzie publikują zdjęcia dowodzące jak media mogą manipulować prawdą!

W ostatnich latach tradycyjne media mają ciężki czas. Zgodnie z niedawnym badaniem więcej Amerykanów ma negatywny (43%) niż pozytywny (33%) pogląd na media i coraz trudniej jest uzyskać dobrą informację, ponieważ coraz trudniej jest ustalić, które wiadomości są prawdziwe.

Problem polega na uprzedzeniach. Idealnie media powinny być obiektywne i mieć moc do rozliczenia, w rzeczywistości wiemy, że większość serwisów informacyjnych jest stronniczych i ma swój własny program. Niezależnie od tego, czy jest własnością państwa, czy jest prowadzony przez jakiegoś podejrzanego, unikającego podatków miliardera, zdobywanie „mas” w celu postrzegania świata z pewnej perspektywy zawsze było bezcenną mocą do władania.

Dlaczego więc zaufanie do mediów jest tak niskie? Według tej samej ankiety, 8 na 10 Amerykanów uważa, że ​​media są krytyczne dla ich demokracji. Różnica między tymi wzniosłymi oczekiwaniami uczciwego, obiektywnego nośnika a osiągnięciami, które faktycznie dostarczają, jest duża. Obecnie jesteśmy: zdezorientowani, nieufni i podzieleni.

Ludzie publikują przykłady tego, jak media mogą używać różnych technik oszustwa, aby skłonić cię do zobaczenia dokładnie tego, co chcieli, abyś zobaczył. Jak się przekonasz, perspektywa to naprawdę wszystko! Wszystko wskazuje na to, że zdrowa dawka sceptycyzmu idzie daleko, a otrzymywanie wiadomości z wielu różnych źródeł jest najlepszym sposobem na bardziej zaokrąglone spojrzenie na świat, w którym żyjemy. Media społecznościowe są dobre pod tym względem, ale złe pod względem regulacji, trollingu i ludzi którzy są tylko po to, aby się kłócić. Tradycyjne media są naprawdę potrzebne jako forum do racjonalnej debaty i opinii ekspertów, ale muszą już skończyć z manipulacją!

1.

2.

3.

Reklama

4.

5.

6.

7.

8.

Reklama

9.

10.

11.

12.

13.

Reklama
Chcesz więcej?