Mama o nietypowym wyglądzie skóry nabrała pewności siebie i została modelką!

„Piękno jest daleko poza skórą.” – powiedziała Iomikoe Johnson, której decyzja, by nie ukrywać tego, kim jest, nie tylko sprawiła, że ​​odniosła sukces, ale także poruszyła tysiące ludzi. Jej stan nazywany jest bielactwem nabytym i dlatego zawsze niepokoił ją wygląd. Ale z pomocą i wsparciem narzeczonego, dzieci i rodziny, ta matka stała się pewna siebie w swojej skórze. Od tego czasu jej misją jest wzmacnianie samopoczucia innych.

Uwielbiamy jej opowieść o akceptacji siebie i jej dążeniu do bycia pozytywną inspiracją dla innych, dlatego chcemy podzielić się z wami jej historią.

Bielactwo jest stanem, w którym komórki pigmentowe obumierają i powodują utratę pigmentu koloru skóry, w efekcie zmieniając obszar na biały. Stan uważa się za stosunkowo powszechny i ​​nie można go wyleczyć. Iomikoe nauczyła się akceptować to i siebie: „Chcę, żeby świat zobaczył moją sztukę. Jestem chodzącą sztuką ludzką.”- mówi.

Iomikoe, obecnie ma 38 lat, a bielactwo rozpoczęło się u niej gdy miała 25 lat i wtedy nie wiedziała, co to jest. Kiedy po raz pierwszy zauważyła białe plamy na ramieniu, pomyślała, że ​​to rak, ale kiedy łatki niewytłumaczalnie rozprzestrzeniły się na inne obszary jej ciała, zdała sobie sprawę, że to coś zupełnie innego. W tym okresie życia była prześladowana przez swój wygląd, przez niektórych nazywana „krową” i „dalmatyńczykiem”, podczas gdy obcy na ulicy patrzyli na nią, dzieci bały się podejść do niej.

Te negatywne interakcje wpłynęły na nią źle i w tym czasie nie wychodziła z domu bez spędzania godzin na robieniu makijażu na częściach ciała, które zostały dotknięte bielactwem, aby być wystarczająco swobodną, ​​by wyjść na zewnątrz. Oprócz makijażu korzystała również z odzieży z długim rękawem, aby nie odkrywać jej wyglądu.

Zmiana i akceptacja przyszły do ​​jej życia, kiedy poznała swojego narzeczonego, który powiedział jej, że kocha ją z makijażem lub bez. Wtedy zdecydowała się pokochać siebie i podjąć świadomy wysiłek, by przestać chować się za podkładem i korektorem. Mówi, że po prostu powiedział: „Jeśli nie zamierzasz nosić makijażu w domu, to nie musisz go nosić na zewnątrz, na przykład, aby wszyscy inni widzieli… jesteś piękna a jeśli im się to nie podoba, nich problem.”

Dzisiaj Iomikoe jest zaangażowana w wiele projektów, w tym w książkę, którą napisała („The Spotted Girl Who Empowered the World”), wystąpiła w nadchodzącym filmie, stworzyła linię ubrań („My Confidence is Contagious”) i swoją karierę modelki, której używa do rozpowszechniaj jej przesłania i inspiruje.

„Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że piękno zaczyna się od wewnątrz. Jeśli ja mogę to zrobić, to i ty również możesz. Uwierz w siebie i pokochaj skórę, w której się znajdujesz.”

View this post on Instagram

The Wait is over FINALLY !!! It took me over a year to write this book. I wanted to make sure that it was perfect and helped a lot of young people. God has truly been blessing me and I can’t thank him enough. You can now pre-order my book "THE SPOTTED GIRL WHO EMPOWERED WORLD" 🌎 on Amazon…click the link to get your copy I wanna say thank you to my publisher and sister Taundra Noel Shaw and my Friend /sister Lidya C Moore for all their help getting me here and believing in me and my work. I can never repay you for all you’ve done for me. PRE ORDER NOW !!! LINK IN BIO !!!! Share, like and order it’s here I can’t believe this… I’m an author 😭😭🥰 Dreams really do come true!!!! Perfectly Painted. #photooftheday #fashion #beautiful #happy#cute #art #like4like #followme #picoftheday #follow #me #summer #art #instadaily #friends #repost #nature #girl #fun #style #smile  #instalike #likeforlike #family #girl #fashion #quotes #lovely #Inspire #instagramers #skin

A post shared by Iomikoe Woods (@iomikoejohnson) on

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu