Mama robi sesję zdjęciową „dziewczęcej” córce z elementami sportowymi, a wynik robi wrażenie!

„Czy jesteś sportową dziewczynką czy dziewczęcą dziewczynką?”, „Tara zawsze grała w piłkę nożną, jest taką chłopczycą…”, „Erica nie uprawia sportu, jest za dużą księżniczką!” – wszyscy słyszeliśmy takie rozmowy, umieszczając małe dziewczynki mocno w stereotypach, zanim zdążyłyby same przekonać się, kim są. Kto może powiedzieć, że dziewczynki nie mogą być nikim i każdym, kim chcą być?

Fotograf i mama z Alabamy Heather Mitchell wpadła ostatnio na genialny pomysł podczas rozmowy z inną mamą podczas treningów softballu swojej córki. „Moja najmłodsza córka ma 8 lat i po raz pierwszy próbuje softballu w tym roku.” – powiedziała Heather.

„Byliśmy na treningu kilka tygodni temu i rozmawiałam z innymi mamami. Mówiłam, że mam nadzieję, że Paislee nauczyła się kochać tę grę, ponieważ była wysportowana. Jedna z mam powiedziała mi, że nie jest wysportowana, że ​​jest „dziewczęcą” dziewczyną. Nie mogłam spać tej nocy. Myślałam tylko o tym, dlaczego ona musi wybrać?”

„Grałam w każdy sport oferowany przez moją szkołę i nosiłam szminkę do każdej gry.” – kontynuowała Heather. „Więc następnego dnia poszliśmy do studia i stworzyliśmy jej sesję. Poważnie spędziłam na tym tylko trzy minuty, ponieważ wiedziałam dokładnie, czego chcę. Udostępniłam zdjęcia na mój osobisty Facebook i miałam mnóstwo próśb, więc dodaliśmy dwa dni do naszego harmonogramu.”

Zdjęcia szybko stały się popularne, udostępniono je prawie 200 000 razy, ponieważ świat odkrył, że te dziewczynki potrafią naprawdę „zrobić wszystko”.

„Nasze córki nie muszą wybierać” – powiedziała Heather. „Moi rodzice nauczyli mnie, że mogę być kim tylko chcę. Nie zdawałam sobie sprawy, dopóki nie byłam znacznie starsza, że nie wszyscy są tak błogosławieni. Ważne jest, aby dziewczęta wiedziały, że nie ma ograniczeń. Mogą być dziewczęce i wysportowane. Artystyczne i inteligentne. O czymkolwiek marzą, mogą to osiągnąć.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu