Mężczyzna podzielił się 30 najciekawszymi znaleziskami w Google Earth!

Trudno sobie wyobrazić nawigację po ulicach świata bez pomocy Mapy Google. Jednak podczas gdy większość z nas korzysta z aplikacji, aby znaleźć drogę, niektórzy ludzie używają opcji Google Earth, aby „podróżować” po świecie lub szukać interesujących wydarzeń w nieskończonej kolekcji obrazów.

Geolog z Nowego Orleanu, Will, mógłby umieścić Google Earth w jego hobby, jako że spędza on dużo czasu na eksplorowaniu różnych obszarów mapy i robieniu zrzutów ekranu z miejsc, które uznał za najciekawsze. Publikuje je pod nazwą geologistsmakethebedrock, dodając krótkie opisy do każdego obrazu. „Naprawdę lubię postrzegać program Google Earth w poszukiwaniu fajnych rzeczy: moje podpisy pochodzą albo z podstawowych badań internetu, z których wiem, co się dzieje, jednak należy pamiętać, że są to tylko moje interpretacje rzeczy i mogą być błędne.” – wyjaśnił Will.

„Próbowałem znaleźć ciekawe przykłady procesów geologicznych do wykorzystania w wykładowych prezentacjach, kiedy to zacząłem zbierać zrzuty ekranowe fajnych rzeczy dla siebie, a następnie zdecydowałem się podzielić niektórymi zdjęciami na Imgurze.” – powiedział mężczyzna. Przyznaje, że większość wyborów, którymi się zajmuje, jest przypadkowa, ale zdarzają się sytuacje, kiedy podąża za pewnym szlakiem, którym jest zainteresowany. „Jedna wskazówka, aby znaleźć ciekawe rzeczy geologiczne, to szukać symetrii lub wzorów w krajobrazie.” – wyjaśnił.

Większość zrzutów ekranu przedstawia różne formacje terenu, które przyciągają wzrok, a także niektóre konstrukcje stworzone przez człowieka, które wydają się mieć historię. Google Earth powstało w 2001 roku, chociaż wtedy był dopiero na początkowym etapie tego, czym ostatecznie się stał. W ciągu kilku lat projekt ewoluował, a z płaskiej, często przypominającej puzzle mapy otrzymaliśmy realistyczne obrazy 3D z wielu krajów na całym świecie. Projekt rozszerzył się nawet poza granice Ziemi, ponieważ Google uruchomił takie oddziały, jak Google Mars i Google Moon.

Jest dużo do odkrycia, więc jeśli brakuje ci funduszy lub możliwości długich lotów, aby zobaczyć norweskie fiordy lub meksykańskie pustynie, włącz aplikację i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi. Jednak wcześniej, nie zapomnij sprawdzić, co geologistsmakethebedrock udostępnił!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Reklama

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

Reklama

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Chcesz więcej?