Mężczyzna zbudował sklep z kasetami VHS w swojej piwnicy!

Wszyscy kochamy odrobinę nostalgii. Małe rzeczy, które przypominają nam, jak to było kiedyś, jak się wszystko zmieniło na przestrzeni lat. Jedną z bardziej nostalgicznych rzeczy są kasety VHS. Praktycznie nikt już ich nie używa, ale Nick Collins znalazł dla nich idealne miejsce, zamieniając swoją piwnicę w niesamowity pomnik Blockbuster z lat 90.

Nick zaczął kolekcjonować gry retro w 2012 roku, ale kiedy skończył tę kolekcję, chciał czegoś więcej. „Kiedy zbliżałem się do końca drogi z kolekcjonowaniem gier, kasety VHS wydawały się naturalne w kolejce.” – powiedział Nick. Zainspirował go amerykański krytyk filmowy i gier wideo, YouTuber James Rolfe znany również jako ‚Angry Video Game Nerd’. „W tym czasie James Rolfe również zrobił coś podobnego i zbudował sklep wideo w swojej piwnicy, a ja pomyślałem, że to najfajniejsza rzecz na świecie!” – powiedział. Nick wykorzystał plany pokoju Jamesa Rolfe’a i sam go zbudował. Chciał złożyć hołd udanym filmom i jest bardzo szczęśliwy, że ludzie doceniają jego ciężką pracę.

Nick podzielił się z nami niektórymi zmaganiami i problemami, na które natrafił podczas budowania pokoju: „Naprawdę, jedynym poważnym problemem, który pojawił się podczas budowania pokoju, było częściowe zawalenie sufitu, kiedy zburzyliśmy starą ścianę. Mój wujek i ja przewodziliśmy projektowi i między sobą to wymyśliliśmy. To prawdziwa złota rączka, a ja nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem. To był bardzo satysfakcjonujący projekt i wiele się nauczyłem po drodze. Nie tylko o stolarstwie, ale także o tym, jak stworzyć i ukształtować wizję i naprawdę się jej trzymać, jeśli w nią wierzysz.”

„Pierwotny pokój, który był tylko trochę większy niż szafa, był stopniowo budowany i ulepszany w ciągu około 4 lat, jednak kiedy zdecydowałem się pociągnąć za spust w rozszerzeniu pokoju (co widać dzisiaj), zajęło to około 2 miesięcy.” – dodaje Nick.

Instagram: @nostalgia.video

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu