Młoda projektantka oskarża Moschino o skopiowanie jej całej kolekcji, a zdjęcia mówią same za siebie!

Jeśli chodzi o modę, istnieje bardzo cienka linia między inspiracją a plagiatem. Tak bardzo, że wielkie marki modowe, takie jak Zara i Dior, były pod ostrzałem do plagiowania pracy mniejszych projektantów, ale na tym się nie kończy. Ostatnio słynny dom mody Moschino został oskarżony o kradzież dzieła innego artysty, a podobieństwo w tym przypadku jest niezaprzeczalne.

Edda Gimnes, młoda projektantka z Londynu, udostępniła na Facebooku swoje rozczarowaniem po obejrzeniu najnowszej kolekcji Moschino. W swoim poście twierdzi, że słynny dom mody skopiował jej pracę bez jej pozwolenia. Co gorsza, około rok temu spotkała kogoś z Moschino i pokazała mu swoją pracę, co czyni całą sytuację jeszcze bardziej podejrzaną.

Szybko śledząc jej post, projektant Jeremy Scott i dyrektor kreatywny Moschino za pomocą Instagrama chciał zaprzeczyć zarzutom i powiedział, że jego kolekcja została całkowicie zainspirowana poprzednimi kolekcjami Moschino.

Niedawno projektantka Edda Gimnes twierdziła, że Moschino całkowicie skopiowało jej projekty do najnowszej kolekcji

Reklama

Dodała także kilka porównanie (prace Eddy po lewej, a Moschino po prawej), które są naprawdę podobne:

Jeremy Scott, projektant i dyrektor kreatywny Moschino, szybko odpowiedział na jej twierdzenia

Reklama

„Zwykle nie zajmuję się plotkami ani pytaniami o moje inspiracje, ale czuję, że muszę bronić się przed nieprawdziwymi oskarżeniami”

Jeremy Scott zaprzeczył kopiowaniu projektów Emmy, udostępniając serię różnych zdjęć z poprzednich kolekcji Moschino

Ta sytuacja szybko wywołała dyskusję w sieci, w której większość ludzi broniła Emmę, mówiąc, że powinna pozwać Moschino za wyraźną kradzież jej pracy.

Reklama
Chcesz więcej?