Nauczycielki przerobiły nudną szkołę na Hogwart!

W ubiegłym roku Jacy Douglas i jej współpracowniczka w Parkside School postanowili spróbować przerobić swoje sale lekcyjne na klasy Hogwartu z serii o Harrym Potterze. „Z naszymi studentami tak dobrze się układało, że zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej w tym roku i przerobić cały nasz korytarz” – opowiada Jacy. „Zatrudniliśmy lokalnego artystę do malowania murali i dodaliśmy elementy trójwymiarowe, aby dać naszym uczniom całkowicie wciągające wrażenia. Przekształciliśmy teraz cały korytarz i klasy, aby nasi uczniowie poczuli się jak w korytarzach Hogwartu.”

Poza freskami, transformacja została dokonana przez dwie nauczycielki z niedrogimi materiałami i darowanymi przedmiotami. Od czasu przekształcenia sal w zeszłym roku, odnotowali ogromny spadek liczby skarg studenckich oraz wzrost zainteresowania wśród gimnazjalistów czytaniem i omawianiem książek.

Parkside to szkoła klasy K-8 w wiejskim hrabstwie Cullman w stanie Alabama. Jest to szkoła tytułowa w ekonomicznie dotkniętym kryzysie. Projekt został całkowicie zrealizowany ze środków zebranych przez szkołę – w sumie 5 tysięcy oraz z kieszeni własnych nauczycieli. „Nie mam pojęcia, ile godzin spędziliśmy na nim – na pewno kilkaset!” – powiedziała Jucy. „Nasz dyrektor bardzo wspiera nasze pomysły i pozwala nam realizować ten projekt.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu