Naukowcy udostępnili zdjęcia przerażających istot żyjących w głębi oceanów – wolelibyśmy o ich nie wiedzieć!

Nie musisz lecieć w kosmos, aby odkrywać miejsca, w których nikt nigdy nie był. Niedawno międzynarodowy zespół naukowców przeprowadził pierwsze na świecie badanie morskiej różnorodności biologicznej w wodach otchłani u wschodnich wybrzeży Australii.

Strefa otchłani jest warstwą oceanu na głębokości od 4000 do 6000 metrów. Ta strefa pozostaje w wiecznej ciemności. Temperatura wynosi około 2-3 ° C i jest to środowisko bardzo ograniczone do żywności. „Otchłań jest największym i najgłębszym siedliskiem na świecie, pokrywającym połowę oceanów świata i jedną trzecią terytorium Australii, ale pozostaje najbardziej niezbadanym środowiskiem na Ziemi.” – powiedział starszy kurator Muzeum Victoria, Tim O’Hara.

Naukowcy podzielili się na dwie zmiany (2:00-14:00 i 14:00-2:00). Niestrudzenie wysyłając sprzęt o głębokości prawie 5 000 km, wywieźli ponad 100 różnych gatunków na pokładzie swojego statku, Investigatora. Uważa się, że pięciu z nich nigdy wcześniej nie odkryto!

Proces łowienia polegał na oddzielaniu różnych gatunków, fotografowaniu przerażających okazów w celu zarejestrowania ich barw, wydobywania próbek mięśni w celu analizy DNA i tak dalej. Brytyjski ichtiolog John Pogonoski, z Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO), twierdził, że spędził wiele godzin na przetwarzaniu próbek. Według niego, podróż jest niczym innym jak „nauką graniczną”, która niewątpliwie zwiększy nasze zrozumienie głębin. Naukowcy wciąż są zajęci zachowywaniem znalezisk dla muzeów na całym świecie. Będą one również dostępne do badań w przyszłości.

1.

2.

3.

4.

Reklama

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Reklama

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

Reklama
Wyślij znajomemu