Nigeryjska fotografka tworzy oszałamiające portrety afrykańskich ludzi!

Być może pamiętasz pięcioletnią wschodzącą gwiazdę Jare, „najpiękniejszą dziewczynkę na świecie”? Fotografka będąca autorką jej przepięknych portretów od tego czasu rozkwitła w internecie, a jej inne portrety zostały docenione za ich wyjątkową estetyką.

Nazywa się Bisola Mofeoluwa Bamuyiwa, jest właścicielką studia fotograficznego BMB w Lagos w Nigerii. Z takim talentem, jak ona, można by pomyśleć, że studiowała fotografię przez całe życie, ale w rzeczywistości ukończyła jedynie Technologię Zarządzania Projektami z Uniwersytetu Stanowego w Lagos. Bamuyiwa powiedziała, że ​​była samoukiem z pomocą mentorów YouTube. W liceum kupiła swój pierwszy aparat fotograficzny, dokumentując imprezy szkolne, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2012 roku.

To, co pokazuje talent Bamuyiwa, polega na tym, że bycie utalentowanym artystą daje dużo więcej niż lekcje, trzeba mieć kreatywne oko. Fotografka podróżuje po Nigerii i Afryce, zdobywając twarze najbardziej oryginalnych ludzi, jakich kiedykolwiek widziałeś. „Najczęściej szukam słabości i czynię je silnymi i inspirującymi.” – powiedziała Bisola.

Podczas gdy jej praca tradycyjnie mieści się w kategoriach „styl życia, portret i ślub”, znalazła inną nazwę tego, kim jest – fotografia piękności. „Zdałam sobie sprawę, że wszyscy są piękni, nie widziałam niczego brzydkiego!” – pisze na swojej stronie internetowej – ta perspektywa jest czymś, co ma nadzieję, przekazywane jest jej widzom: „Chcę, żeby ludzie zobaczyli jak wyobrażam sobie życie we wszystkim, co sfotografuję i daję komuś nadzieję.”

Jeśli chodzi o nową sławę Bamuyiwy, powiedziała nam, że była pozytywnie zaskoczona pozytywnymi reakcjami: „Jestem bardzo zaskoczona, ponieważ przez wiele lat zajmowałam się fotografią i nigdy nie widziałam, że popularność może nadejść tak wcześnie i jestem wiecznie wdzięczna i gotowa robić więcej i lepiej.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Reklama

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

Reklama
Chcesz więcej?