Osierocone 150-dniowe dziecko koala dostało maleńki gips po upadku z drzewa!

Spójrzmy prawdzie w oczy, zranienie maleńkich zwierząt jest prawdopodobnie jedną z najsmutniejszych rzeczy w życiu, a otrzeźwiające jest patrzenie, jak opiekują się nimi ludzie przywracający im zdrowie! To właśnie stało się z małym koalą, który spadł z drzewa i otrzymał najbardziej uroczą obsadę. Zdjęcia małego dziecka szybko stało się popularne, ponieważ ludzie nie mogli się napatrzeć na to urocze dziecko.

Niedawno zoo Werribee Open Range udostępniło urocze zdjęcia koali w gipsie. Maleństwo zraniło się w ramię, gdy spadło z drzewa w obszarze pozyskiwania plantacji. Niestety matka 150-dniowego koali, która ważyła wtedy około 500 gramów, nie przeżyła. Jej ciężkie obrażenia doprowadziły weterynarza do podjęcia trudnej decyzji o eutanazji koali matki. Jednak jej dziecko miało bardziej szczęśliwy los.

Chociaż, kiedy uratowano maleńkiego koalę i przywieziono go do weterynarzy w Werribee Zoo, szanse na przeżycie wydawały się niewielkie. „Kiedy przyniesiono koalę do nas, było naprawdę ciężko.” – powiedziała Jess Rice, pielęgniarka weterynarza Werribee. „Była na etapie, w którym zaczynała wystawać głowę z woreczka mamy. Maluchy tej wielkości nie mają dobrego współczynnika przeżycia.”

Ale opiekunowie nie chcieli się poddać. Badanie rentgenowskie wykazało, że dziecko ma złamane ramię, więc weterynarze założyli uroczy mały gips na jej kończynę i zaczęli opiekować się nią przez całą dobę. Wkrótce dzieciątko odzyskało siły, przybrało na wadze i zostało zwolnione do specjalistycznego opiekuna przyrody. „Minie ponad rok, zanim będzie wystarczająco dorosła, aby wypuścić ją na wolność, więc musi mieć opiekuna z zasobami, aby się nią opiekować przez tak długi czas.” – powiedziała Rice.

Niestety siedlisko koali jest zagrożone wyginięciem. Liczba tych zwierząt maleje, a teraz są wpisane na „czerwoną listę” IUCN, co oznacza stan „podatności na zagrożenia”. Siedlisko koali cierpi z powodu zmian klimatu, wylesiania i chorób.

Instagram: @zoosvictoria

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu