Oto, jak ludzie XX wieku przewidywali, że będą wyglądały nasze domy w dzisiejszych czasach!

Podnieś rękę, jeśli uważasz, że do 2100 roku będziemy mieli latające samochody, roboty ze sztuczną inteligencją, wakacje na Marsie i całkowicie inteligentne domy.

Ludzie przewidywali, jak będzie wyglądać przyszłość przez wieki. Niestety, wersje są zwykle naciągane, a nawet utopijne, a społeczeństwo nie wydaje się nadążać za kreatywnymi życzeniami. Czy więc prognozy są niezwykle ambitne, czy też nie wkładamy wystarczającego wysiłku w doprowadzenie dzikich pomysłów do życia? Jest ogromny znak zapytania związany z tym, co nadchodzi w przyszłości. I choć najnowocześniejsze technologie poruszają się w szybkim tempie, a wiele pomysłów, które wydawały się w przeszłości dziwaczne, są dziś bardziej niż realne – nie powinniśmy dać się ponieść fantazjom, ponieważ przyszłość może zawieść.

Angie’s List połączyli siły z Neomam Studios, aby zobrazować 7 najbardziej ekscentrycznych pomysłów futurystycznych, jakie ludzie mieli na temat naszych przyszłych domów dzięki ich realistycznym renderingom architektonicznym. Zespół naukowców i artystów zebrał koncepcje stylu domów science-fiction, które nasi przodkowie wyobrażali sobie z różnych dekad XX wieku. „Czasami bystry, czasem idealistyczny, często absurdalny – zastanawianie się dzisiaj nad tymi marzeniami o tym, jak mogliśmy żyć, stwarza poczucie tęsknoty za utraconą niewinnością.” – zauważają wykonawcy.

Wydaje się, że ludzie mieli poważne nadzieje na przyszłość. Jak zareagowaliby na to, co faktycznie osiągnęliśmy?

1900

1920

1930

1940

1950

1950

Reklama

1960

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu