Oto, jak ludzie XX wieku przewidywali, że będą wyglądały nasze domy w dzisiejszych czasach!

Podnieś rękę, jeśli uważasz, że do 2100 roku będziemy mieli latające samochody, roboty ze sztuczną inteligencją, wakacje na Marsie i całkowicie inteligentne domy.

Ludzie przewidywali, jak będzie wyglądać przyszłość przez wieki. Niestety, wersje są zwykle naciągane, a nawet utopijne, a społeczeństwo nie wydaje się nadążać za kreatywnymi życzeniami. Czy więc prognozy są niezwykle ambitne, czy też nie wkładamy wystarczającego wysiłku w doprowadzenie dzikich pomysłów do życia? Jest ogromny znak zapytania związany z tym, co nadchodzi w przyszłości. I choć najnowocześniejsze technologie poruszają się w szybkim tempie, a wiele pomysłów, które wydawały się w przeszłości dziwaczne, są dziś bardziej niż realne – nie powinniśmy dać się ponieść fantazjom, ponieważ przyszłość może zawieść.

Angie’s List połączyli siły z Neomam Studios, aby zobrazować 7 najbardziej ekscentrycznych pomysłów futurystycznych, jakie ludzie mieli na temat naszych przyszłych domów dzięki ich realistycznym renderingom architektonicznym. Zespół naukowców i artystów zebrał koncepcje stylu domów science-fiction, które nasi przodkowie wyobrażali sobie z różnych dekad XX wieku. „Czasami bystry, czasem idealistyczny, często absurdalny – zastanawianie się dzisiaj nad tymi marzeniami o tym, jak mogliśmy żyć, stwarza poczucie tęsknoty za utraconą niewinnością.” – zauważają wykonawcy.

Wydaje się, że ludzie mieli poważne nadzieje na przyszłość. Jak zareagowaliby na to, co faktycznie osiągnęliśmy?

1900

Reklama

1920

1930

1940

Reklama

1950

1950

1960

źródło

Reklama
Chcesz więcej?