Pamiętasz masywną trumnę, która nie została otwarta od 2000 lat? Właśnie je otworzyli!

Pamiętasz ten złowieszczo wyglądający sarkofag, który niedawno odkryto w Aleksandrii w Egipcie? Ogromna czarna trumna, nieotwarta od ponad 2000 lat, rozpoczęła szaloną debatę w Internecie z ludźmi, którzy dzielą się między chęcią poznania tego, co jest w środku, a obawianiem się „mumii” wyzwalającej mroczne siły poza naszą kontrolą.

Cóż, mamy dla was wiadomość. Dobrzy ludzie z Najwyższej Rady Starożytności odrzucili niedorzeczne pogłoski o możliwych klątwach (wywołane w dużej mierze przez histeryczne tabloidy w Wielkiej Brytanii) i otworzyli ją, w imię nauki, oczywiście.

„Sarkofag został otwarty, ale nie padła na nas klątwa.” – powiedział Sekretarz Generalny Rady Mostafa Waziri. Trzy rozłożone mumie, uważane za wojowników, znaleziono w sarkofagu, z jedną z czaszek wykazujących obrażenia od pęknięcia od ostrego przedmiotu. Sarkofag był również pełen czerwonej wody ściekowej, wyciekającej z pęknięcia na boku, co spowodowało rozkład mumii.

Rada Starożytności przeprowadzi teraz testy na mumiach, aby określić, do której epoki należały. Uważa się, że nie należą do żadnej rodziny królewskiej, żadne złote lub srebrne maski, amulety czy posągi nie wskazywały na to, a na sarkofagu nie ma napisów noszących ich imiona.

Reklama

Chcesz więcej?